https://holistichealz.wordpress.com/2019/08/16/naturopathy-vs-allopathy/

Kõige olulisem asi, mida praegu vaja on, on tõesti mõista praegu toimuva olemust, mineviku ning ajaloo kontekstis. Sest ajalugu kordub kogu aeg.

Kuidas juhtus nii, et meil läänemaailmas valitseb selline ametlik meditsiin nagu ta on, kõige selle kaasnevaga, kuni praegu maailmas toimuvani välja?

Siit artiklist saadud teave laseb õhku teie senise ettekujutuse sellest, mis toimub meditsiini valdkonnas, mis on pikka aega poliitikaga põimunud olnud ja mis rohkem kui 150 aastat on inimesi segadusse ajanud, moonutades tõelisi teadmisi selle kohta, milline on inimese ülesehitus ja millised on tema haiguste põhjused.

Inimestega manipuleerimisest, genotsiidist, sisendustest, pettustest, müütidest, hirmutamisest, kuritegudest ametliku meditsiini nimel jne.

Pärast lugemist avastate olemise uusi tähendusi, saate võimsa inforelva süsteemi vastu, mis tahab meid muuta zombi-lammasteks ja „lüpsta” meid, hirmutades meid lugudega viirustest, nakkustest ja lõpututest pandeemiatest.

“Me oleme jõudnud inimkonna finaalsirgele….”

*

Seletab arst-natoropaat, Katja Sugak:

SISSEJUHATUSEKS, PRAEGU MAAILMAS TOIMUVA TAUSTAL..

Kõige olulisem asi, mida praegu vaja on, on tõesti mõista praegu toimuva olemust, mineviku ning ajaloo kontekstis. Sest ajalugu kordub kogu aeg.

Inimestel, kes isegi väga palju mõistavad seda, mis puudutab loomulikku tervist, toetades enda säilitamist looduslike vahendite abil, puudub selline ajalooline kontekst.

Me oleme praegu osutunud olevat nii keerulises olukorras just seetõttu, et inimesi eksitatakse ja petetakse ka ajaloo tasandil. Seetõttu ei saa nad oma vigadest õppida. Seetõttu on lihtne neid sellisesse kriisi viia, sellisesse pettusesse, mida ei kinnita absoluutselt ükski teaduslik fakt. See tähendab, et need inimesed, kes on korraldanud selle, mida me täna näeme, välja arvatud propaganda, nende taga ei ole absoluutselt midagi, pole teadust, tõendeid, mitte midagi. Ja seda saab väga kergesti kontrollida. Absoluutselt igaüks saab seda kontrollida, kui mõistab ka seda ajaloolist konteksti.

MIKROOBIDE TEOORIAST JA ALLOPAATIAST

Ma usun, et me peame mõistma, millel kogu situatsioon on kasvanud – see koroonaviirus, inimeste õiguste ja vabaduste äravõtmine. Kõik see juhtus ainult seetõttu, et on olemas ravim, mis on kuulutanud end ametlikuks kogu maailmas, ja igas riigis on see ametlik ja kõik muud raviliigid lihtsalt täiendavad.

Ametlik meditsiin on nüüd allopaatia. Ja peamine postulaat, millel see põhineb, on mikroobide teooria.

Niisiis, me elame maailmas, kus ametlik meditsiin on allopaatia. Kui te tulete absoluutselt ükskõik millisesse haiglasse, kohtab teid seal arst – allopaat. Ja isegi kui me toome oma lemmikloomad veterinaararstile, on ta ka allopaatiline arst.

Mis on allopaatia ja kuidas erineb allopaatia kõigist teistest meditsiinitüüpidest, sellistest tüüpidest nagu naturopaatia, homöopaatia, Hiina traditsiooniline meditsiin, Ayurveda ja palju muud?

See on erinev selle poolest, et see on ehitatud sõjalisele mudelile ja selle sõjalise mudeli keskmes on haiguste tekkimise põhjusena välja toodud mikroobiteooria. Siin on sõna “teooria” väga oluline.

Mikroobide teooria põhimõte on see, et on mõned mikroorganismid, bakterid, seened ja viirused, mis meid ründavad, me ei kahtlusta midagi, aga nad põhjustavad meile haigusi.

Ja et me siis peame vabanema nendest mikroorganismidest erinevate kemikaalide, ainete abil, mis neid tõhusalt tapavad.

Ning et tervis justkui tähendab järelikult nende mikroorganismide ja nende jälgede puudumist meie kehas.

Lühidalt öeldes on allopaatiline põhimõte mürgitada ja tappa, neutraliseerida vaenlane, kelledeks on määratud bakterid, seened ja viirused. Lisaks mikroorganismidele peab allopaatia sõda ka sümptomitega, meie keha ilmingutega, sümptomite väljendusega. Sümptomite ilmnemise vastu kasutame ka keemiarelvi.

See tähendab, et allopaatia eeldab, et meie keha on nõrk ja me peame sellega pidevalt midagi tegema ja kasutama pidevalt relvi sümptomite vastu võitlemiseks. Ja kolmas asi, millega allopaatia võitleb – teiste inimestega, kellel on mõned sümptomid.

See tähendab, et me isoleerime need inimesed, paneme nad karantiini, kardame neid, pelgame üksteist.

On selge, et see mudel on täielikult ehitatud sõjale ja see on peamine, kuidas see erineb teistest meditsiiniliikidest.

Naturopaatia, homöopaatia, Ayurveda, traditsiooniline Hiina meditsiin ei ole ehitatud sõjale. Need on rajatud põhimõttele, et inimkeha on kõige võimsam ravitseja, mis võib olla.

Ja kõik sümptomid on vahendid, mida meie keha kasutab just selleks tervenemiseks. See tähendab, et sümptomite väljendumine on hea ja see on väga oluline. Ja mitte mingil juhul ei tohi nende väljendumise vastu võidelda.

Me peaksime ennast aitama ainult looduslike ja tõhusate vahenditega, selle asemel, et suruda alla elujõudu ja suruda maha sümptomeid, need vastupidi, soodustavad elujõudu ja aitavad meil seega sellest seisundist kiiremini välja tulla.

See tähendab, et alternatiivmeditsiin käsitleb haigusi detoksikatsioonina ja seega peame keha aitama, mitte võitlema.

(Allopaatia on nüüdseks tunginud ka seda tüüpi ravimitesse, kuid esialgu põhinesid need nendel põhimõtetel)

On väga oluline tõesti mõista, et neil ei ole mõistet “infektsioon”- haiguste edasikandumine. Seda tüüpi meditsiiniharud on tuhandeid aastaid vanad ja nad ei ole sellist nähtust märganud. Mitte sellepärast, et nad lollid on. Nad olid väga targad inimesed, nad mõtlesid õiges suunas.

Allopaatiline meditsiin sai võimule umbes 170 aastat tagasi. Tuleb välja, et lääne inimesed on Hiina meditsiini täiesti läbi kriipsutanud, st selle, kus ei ole seda mikroobide patogeenset teooriat. Hiina meditsiinis ja Ayurvedas ei ole mõistet “infektsioon”. Kui keha on toksiine täis, tahab ta toksiinidest vabaneda.

ALLOPAATIA AJALOOST

Kõik kaasaegsed inimesed on lapsepõlvest harjunud arvama, et see, kuidas meid allopaatiaga ravitakse, on inimkonna valik.

Et me valisime seda tüüpi meditsiini, sest me mõistsime katseeksituse kaudu, et see on parim, teaduslikult tõestatud meditsiin, ja seetõttu on õige, et see on ametlik ja kõik muud tüüpi meditsiinid parimal juhul vaid täiendavad.

Ja seda arvavad absoluutselt kõik. Ja nad isegi ei ürita kontrollida, kas see on tõesti nii?

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rockefellers.png

Nad ei ole huvitatud allopaatia ajaloost, millest nad ei taha rääkida, kuidas see tegelikult sai selleks, mis see on täna. Ja sellest on tõesti saanud meie ametlik meditsiinivorm üle kogu maailma.

See globaliseeris kõik meditsiinikoolid kogu maailmas ainult seetõttu, et 20. sajandi alguses investeeris John Davidson Rockefeller sellesse palju raha.

Kui ta poleks seda teinud, poleks allopaatia praegu meie ametlik, meie peamine meditsiin. See juhtus ainult sellepärast, et ta tahtis.

Ta sai sel ajal oma ettevõtte Standard Oil abiga nafta monopoli ja sai väga, väga rikkaks. Ta oli sel ajal esimene miljardär maailmas ja ta mõistis kohe, nähes allopaatia uut õpetust, kuidas seda saab kasutada.

Esiteks mõistis ta kohe, et seda saab kasutada võimu tugevdamiseks inimeste, elanikkonna üle, sest see võimaldab tal luua selliseid olukordi, kus me leiame end nüüd. Ja ta mõistis ka, et ta võib müüa nende naftasaadusi, sest siis mõistsid paljud farmaatsiaettevõtted, et nad võivad oma ravimeid oma keemiatoodetest valmistada.

Näiteks on olemas väga tuntud ettevõte “Buyer”. Varem, enne farmaatsia ajalugu oli see keemiliste värvide tootja ja esimesed antibiootikumid tulid keemilistest värvainetest. Kui Saksamaal uuriti baktereid, tuli neid fotografeerimiseks värvida. Ja täheldati, et bakterid olid pärsitud, et seetõttu võib neid värve kasutada antibiootikumidena. Esimesed antibiootikumid pärinevadki keemilistest värvainetest.

Ja siis hakati uurima muid asju, millest üldiselt sai antibiootikume ja ravimeid sünteesida, sest see oli huvitav ja neid sai patenteerida.

Aga looduslikke tooteid ei saanud patenteerida, miljonäriks oli võimatu saada. Niisiis selgus, et naftast ja naftatoodetest saab sünteesida palju erinevaid ravimeid. Nad teevad seda ikka veel. See tähendab, et farmaatsiatööstus sõltub väga palju naftatoodetest. On lausa muret väljendatud, et mis juhtub farmaatsiatööstusega siis, kui näiteks nafta otsa saab.

Kuid Rockefelleri jaoks oli see väga suur takistus, et allopaatia ei olnud Ameerika Ühendriikides populaarne, seda kardeti, sest nad nägid, et see tappis inimesi.

Mis on allopaatia, on sisuliselt kolmnurk: ravimid – kiirgus – operatsioonid. Operatsioone kasutatakse sageli siis, kui neid võib mitte kasutada, kuid saab kasutada ennetamist.

Kaasaegses onkoloogias peetakse ravi edukaks, kui inimene suri selle ravi tagajärgede tõttu, kuid ilma kasvajata.

19. sajandi inimesed kartsid allopaatiat, nad eelistasid tinktuure, eelistatud maitsetaimi, kiropraktikat, osteopaatiat, homöopaatiat (seal oli palju homöopaatilisi haiglaid).

Rockefeller nägi kõike. Ja ta mõistis, et see kõik tuleb hävitada. See tähendab, et tal tuleb hävitada kõik konkurendid, sest vastasel juhul pole tal mingit võimalust. Ja ta palkas agendi. See on väga huvitav, et tema nimi oli Frederick Gates (ma otsin suhet Bill Gatesiga). Rockefeller andis talle kõigi oma heategevuslike sihtasutuste juhi tiitli. Ja muidugi selgus, et kõik need heategevuslikud sihtasutused olid tegelikult spetsiaalselt loodud Rockefelleri võimu tugevdamiseks, samuti inimesed, kes seisid tema taga. Frederick Gates oli väga tark mees ja ta hakkas mõtlema, kuidas luua Rockefellerile plaan domineerida kõigis meditsiini- ja meditsiinikoolides Ameerika Ühendriikides, et suruda allopaatia sinna ja eemaldada alternatiivmeditsiin. Selleks soovitas ta kõigepealt luua “Rockefelleri Meditsiiniuuringute Instituut” ja seejärel ühendada Carnegie perekonnaga. Need on ka väga rikkad inimesed, nad said terase arvelt rikkaks. Nad ühendasid oma fondid ja palkasid teise mehe nimega Abraham Flexner, kelle vend Simon Flexner nimetati juhuslikult Rockefelleri Meditsiiniuuringute Instituudi juhiks. e. kõik olid omavahel seotud. Abraham Flexnerile anti ülesanne reisida mööda Ameerikat, käia meditsiinikoolides, otsida seal probleeme ja seejärel teha aruanne selle kohta, milliseid probleeme ta kaasaegses meditsiinis näeb.

Flexner naasis paar kuud hiljem raportiga, millega Rockefeller muidugi väga rahul oli. Ta ütles, et Ameerikas on liiga palju meditsiinikoole, liiga palju arste ja pole organisatsiooni, mis oleks kõige tähtsam ja ripuks kõigi nende koolide kohal ja kontrolliks kõiki haiglaid ja arste. Ta ütles: “See kõik läheb vastuollu sinu plaanidega, nii et kõik peab muutuma.” Flexneri arvates oli vaja teha meditsiiniharidus nii kalliks, nii elitaarseks ja pikaleveninuks, see tähendab väga pikaks, et enamikul õpilastel oleks keelatud isegi meditsiinikarjäärile mõelda. Varem ei olnud meditsiiniline haridus liiga raske, see tähendab, et kõik oli oluline ja selge, tarbetut meeldejätmist ei olnud, oli ainult kõige asjakohasem ja koolitus ei olnud liiga kallis. Põhimõtteliselt võis iga inimene saada sellist haridust, kui ta tahab. Aga siis see muutus. Inimene pidi kõigepealt õppima 4 aastat bakalaureuseõppes ja veel 4 aastat meditsiinikoolis.

Väga keerulised nõuded kehtestati ka meditsiinikoolidele, sest nüüd peavad neil olema väga kallid raadiolaborid ja -seadmed, mida paljud koolid ei saanud endale lubada ega lootnud. Nad tegelesid loodusmeditsiiniga ja nad ei vajanud kõiki neid laboreid.

Kui Flexneri nõudmised jõustusid, langes meditsiinikoolide arv dramaatiliselt. Esimese maailmasõja lõpuks oli meditsiinikoolide arv langenud 650-lt 50-le, st paari aasta jooksul sõna otseses mõttes. Lõpetajate arv vähenes 7500-lt 2500-le. Ja milleni see viis? Nende piirangute kehtestamine on teinud meditsiinihariduse kättesaadavaks ainult väikesele rühmale eliitperedest pärit inimestele.

Ja seda väikest rühma hakkasid rangelt kontrollima teatud organisatsioonid, näiteks Ameerika Meditsiiniassotsiatsioon, mis ilmus nendel aastatel, mille lõi sama Rockefeller, kes hakkas väljastama akrediteeringuid ja litsentse.

Nad andsid need ainult meditsiinikoolidele, mis valisid allopaatilise õppekava. Ja nad ei andnud neid neile, kes pakkusid loomulikku naturopaatiat, homöopaatiat.

Järgmine asi, mida Rockefeller tegi, oli lobitöö USA poliitikutele, kes kirjutasid seadusi, mis muutsid igasugused ravimid peale allopaatia ebaseaduslikuks. See oli siis väga raske. Kõik arstid, kes sellist ravimit praktiseerisid, said teravateks kurjategijateks, tuhanded visati vanglasse ja tuhanded jäid ilma elatusvahenditeta. See tähendab, et nad lihtsalt hävitasid kõik, mida suutsid – kõik haiglad, kõik arstid.

Sel moel muutus Ameerika Ühendriikide meditsiin standardiseerituks. St kõik arstid saavad sama hariduse ja järk-järgult on see läinud kogu maailmale. See tähendab, et igas maailma riigis saavad arstid sama haridust – Venemaal, Nõukogude Liidus, Ameerikas, Prantsusmaal ja nii edasi. See on sama täiesti standardiseeritud haridus, globaliseerunud kogu maailmas samamoodi.

Niisiis, inimesed hakkasid praktiseerima ainult ühte tüüpi ravimeid ja nad ei saanud kasutada looduslikke abinõusid, mis on väga oluline, sest nad said kasutada ainult neid abinõusid, mis olid heaks kiidetud Ameerika Meditsiiniassotsiatsiooni poolt, ja need olid ainult patenteeritud sünteetilised ravimid, mis pidid saama selle assotsiatsiooni heakskiidu.

Selle heakskiidu saamiseks piisas ainult maksmisest, st ei pidanud tegema ühtegi uuringut. Nad tegelesid ravimite tootjate pideva väljapressimisega, mis pani neid ennastki nördima. Sest kuidas nad said turule tuua ükskõik mida ja neid ei huvitanud, kas inimesed surid selle tõttu või mitte. Seal olid reaalselt sellised kurjategijad. Farmaatsiatootjal oli selle ühinguga palju kohtuid.

Huvitav on see, et selle Meditsiiniassotsiatsiooni eesotsas oli mees nimega George Siemens, kellel ei olnud üldse meditsiinilist haridust, ta oli meditsiinist kaugel, ta oli lihtsalt ajakirjanik. Ta oli Ameerika Arstide Liidu eesotsas ja lisaks sellele, et ta tegeles väljapressimisega (ma ütlen teile seda, et te mõistaksite, mis inimesed seisid kõige selle eesotsas), ta on tuntud selle poolest, et tema naine kaebas ta kohtusse kohutava psühholoogilise väärkohtlemise eest, mida ta tema vastu toime pani. See lugu tabas Ameerika ühiskonda nii, et selle põhjal tehti isegi film, mis oli Ameerikas väga populaarne. See mees seisis Ameerika Arstide Liidu eesotsas, andis litsentse ja akrediteeris koole ja ka preparaate. Aga tal polnud meditsiinilist haridust.

Sellest ajast alates, kui kõik teist tüüpi meditsiinid on muutunud ebaseaduslikuks, parimal juhul täiendavaks, kasvasid haigused elanikkonnas 10%-lt 95%-le. Kaasaegne meditsiin – allopaatia, seisab 3.-ndal kohal südamehaiguste ja vähi järel suremuse poolest. St tapjana on see kolmandal kohal. Kuid vähk ja südame-veresoonkonna haigused on tingitud samuti tema süüst, nii saab selle esikohale seada. Kuid on olemas ametlik arv, et allopaatiline meditsiin on tapjana kolmandal kohal. Selle me lõpuks tulemuseks saimegi.

Kas mõistsite, et see ei olnud inimkonna valik, see ei olnud katse- ja eksimisviis?

See on teatud inimeste soov ja energia, kes on oma eesmärgi teostanud.

LÕPETUSEKS

Meid, „vana kooli” ravitsejaid, on ajaloost välja visatud, kõigist õpikutest, kogu vana meditsiinikirjandus on põletatud sõna otseses mõttes.

Meile on pähe taotud, et homöopaatia ja naturopaatia – see on igasugune jama, mis ei tööta ja mis tegeleb ainult mingi jamaga. Et toit ei ole oluline, toitumine ei ole üldse oluline. Üldiselt meie aju loputati läbi täielikult 100 aastat tagasi.

Me elame selle ajuga, teadmata, kust jalad kasvavad.

See, mis toimub praegu, saab õpikutes kindlasti täiesti erinevalt esitatud. See esitatakse nii nagu seda edastatakse praegu teleriekraanidelt.

Ja nüüd on meil lihtsalt ajalooline võimalus sellest kõigest aru saada.

Kogu oma elu naturopaatiaga ja Hiina meditsiiniga tegelenud inimesed hävitati. See oli tõeline genotsiid, mille eesmärk oli juurutada ametlikku meditsiini. Lihtsalt teadvustage, kuidas see kõik juhtus!

Me elame praegu läbi sarnaseid asju. Arstina ei saa isegi oma mõtteid öelda.

Miks on kõige raskem selles teemas veenda arste? Nad on kurdid, pimedad ja nad ei taha sisse lasta tilgakesti sellist infot, et vaktsiin on surm, et antibiootikumid on surm.

Esimene antibiootikum oli penitsiliin, mis töötas selle põhimõtte järgi nagu kaasaegsed, kuid ravimitena ilmusid need värvainete baasil.

Paljudel asjadel on antibiootikumiomadused. Paljud asjad nagu näiteks elavhõbe, mida kasutati aktiivselt, arseen antibiootikumidena, nad töötasid.

Miks oli varem eluiga lühem?

Me peame arvestama ajaperioodiga, millest me räägime.

19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses ei olnud see madalam. Paljud haigused läksid ära. Inimesed hakkasid paremini sööma, elama puhtamalt.

Aga enne seda ei olnud väga paljudel inimestel juurdepääsu toidule, paljud inimesed sõid väga halvasti. Oli ka palju stressirohkeid olukordi orjuse, laste kohutava kohtlemise tõttu. Seda küsimust on vaja uurida. Laste peale vaadati üldse teistmoodi. See muidugi loob suremust. Neil oli ka väga suur toitainete puudus, kvaliteetse toitumise puudumine.

Kui teie kehas on ressursse, vabanete toksilisusest kiiremini, aga kui olete alatoidetud, nagu Aafrika inimesed, siis ei ole teil neid ressursse. Seetõttu on suremus muidugi suurem.

Aga kui me elasime sel ajal ja meil oli toitumisega kõik korras ja me ei puutunud kokku ravimitega ega stressiga, siis elanuksime kaua.

Jah, meile on sisendatud, et inimesed ei elanud siis palju. See ei ole tõsi. On palju tõendeid, arheoloogilisi tõendeid, sealhulgas seda, et inimesed elasid üle 100-150 aasta.

Kaasaegses meditsiinis on palju eeliseid – hambaravi, operatsioonid.

Aga jällegi, kui inimene sööb õigesti, kui tal on puuvilju, köögivilju, marju, siis on tal vähem probleeme hammaste, juustega, nagu siis ka oli.

Kui teil on peas selline selge pilt, siis te ei ela sellistes müütides (a`la 30-aastane naine on juba mutt) ega ei reageeri niimoodi nagu meilt oodatakse. Kuid pidage meeles skorbuuti, C-vitamiini puudumist. Paljudel inimestel lihtsalt ei olnud juurdepääsu kvaliteetsele toidule.

Kõik need raamatud ja filmid, mis näitavad, et mingid rumalad arstid ei tee muud, kui lasevad ainult aadrit. See on lihtsalt kontekstist välja võetud asjad, mida meile konkreetselt on sisendatud.

Pluss muidugi ebasanitaarsed tingimused. Ei olnud jooksvaid torusid, see oli suremus.

Jah, 19. sajandil oli Euroopas koolera, inimesed olid suremas. Arstid püüdsid selles süüdistada ühte bakterit, nad jahtisid seda bakterit.

Aga tegelikult, nagu professor Max von Peterhofer (?) tõestas… (PS! Ta asutas esimese hügieeniinstituudi Euroopas, Münchenis.) Ta soovitas ametivõimudel vabaneda kõigist neist mädanenud kaevudest. See ei olnud ühe bakteri haigus, vaid põhjuseks oli see, et inimesed jõid räpastest, osküdante täis kaevudest ja see põhjustas mürgituse. Kooleral on kõik mürgistuse sümptomid – palavik, oksendamine, külmavärinad. Max von Peterhofer soovitas, et võimud viiksid läbi puhta klooriveega veetoru. Nii vabanes Austriast ja Saksamaalt täielikult koolerast. Viini linn, kui see kõik algas, muutus vaid paari nädala pärast haigustest tabatud linnast tervist täis linnaks.

Kui meil on sellised momendid, sellised põhjused, siis muidugi võib esineda suremus, laste suremus, sest nad on sellele vastuvõtlikud.

Võib küsida, et kui nad meid kõiki tapavad, siis milleks neil seda vaja on?

Ei, nad tahavad jätta teatud arvu inimesi. ÜRO plaanides on kirjas ideid, et kaks miljardit on ideaalne. USAs on kivist „käsulaud” – monument, mis ütleb, et maailma elanikkond peaks olema 500 000 000. Nad tahavad elanikkonda vähendada, sest rohkem inimesi on raskem hallata.

On üks huvitav saade rahvastikuprobleemist. Seal selgitatakse kõike. Kui elanikkond kasvab, siis hakkab elu arenema, ilmuvad uuendused. Mida rohkem meid on, seda parem, tegelikult.

Idee sellest, et meid ootab nälg, see kõik on vale, see on andmetega manipuleerimine.

Ning globaalset soojenemist ka ei ole.

Mida rohkem meid on, seda tugevam on inimkond.

Aga kulisside taga on maffia. Nad said sinna kuritegude arvelt, inimeste allasurumise ja pettuste abil.

Kui meid on palju, on see neile ohtlik. Kui meid on palju, on alati andekaid inimesi, juhte, revolutsionääre, kes suudavad ajaloo kulgu muuta.

Neid kurjategijaid on tegelikult lihtne oma kohalt lahti kangutada.

Seda saab teha, kui inimesed tõe teada saavad. Ja lihtsalt lõpetavad nendega kaasa töötamise, kui nad korraldavad pandeemiaid ja kriise.

(järgneb)

***

Tõlkinud Ingrid Soosaar.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar