Seda tuleks perioodiliselt lugeda igaühel.
Selleks, et meenutada endale kõige olulisemat.
1. Õnnelikku inimest on võimatu endast välja viia.
Nad töötavad oma isikliku vabaduse kallal ning oskavad ennast mitte häbeneda.
Neile räägitakse:
„Sul on selline paks tagumik, et sellega ei tohi tänaval käia, ja püksid on moest väljas ning huuli selliseks praegu ei värvita!”
Aga nemad käivad rahulikult ebamoodsate pükstega ja veel keerutavad sedasama paksu tagumikku, sest teavad, et 99% inimesi ei huvita võõraste tagumike suurusnumber. Aga need, keda häirib, kannatavad mitte võõraste tagumike, huulte või pükste pärast, vaid seepärast, et nad armastavad kannatada.
2. Õnnelikud inimesed ei keela kellelegi mitte midagi.
Kui ümbritsevad tahavad koorevõid – siis soovivad nad neile „head isu!”
Kui sõbrannad ei taha õpetada oma last varakult potil käima – siis „palun, peaasi, et laps kasvaks vanematele rõõmuks.”
Kui naabritüdruk tahab lõigata lühikese soengu ning värvida juuksed kogu värvipaleti ulatuses – siis „see on küll arusaamatu, aga huvitav.”
Nad ei taha keelustada geisid, feministe, filme, muusikat jne, sest need ei sega neil elamast. Nad teavad, et alati leidub mugav võimalus: mitte lugeda, mitte vaadata, mitte tülitseda, mitte tõestada. Mitte traumeerida oma psüühikat, mittte raisata aega nende peale, kes ei ole nendega samal lainel. Kõik võib oma elus välja lülitada. Aga kui mitte välja lülitada, siis ümber lülitada.
3. Õnnelikud inimesed ei oota mitte kunagi midagi.
Nad ei usu, et homme on parem kui täna, kui nad midagi selle heaks ei tee.
Õnnelikud inimesed hindavad kainelt situatsiooni ning mõistavad, millele nad saavad mõju avaldada, aga millele mitte. Suvisele vee väljalülitamisele näiteks ei saa mõju avaldada, aga nad võivad sõita maale selleks ajaks, panna vannituppa boileri või sõlmida sümpaatia boilerit omava sõbraga.
4. Õnnelikud inimesed sõbrustavad alati tarkade ja ilusate inimestega.
Sest nende ümbruses ongi kõik inimesed just sellised.
Neile ei ole vaja hirmsaid sõbrannasid, et siis saaks ilusam välja paista.
Neile ei ole vaja rumalaid sõpru, et siis nende üle naerda.
Nad naeravad ainult enda üle, sest teavad, et naer vabastab kompleksidest ning teeb hirmud väga väikesteks ja annab samas jõudu juurde.
5. Õnnelikel inimestel ei ole vaja…
mehele saada 27-aastaselt. seepärast, et kõik teised on mehele saanud, aga nemad ei ole. Ega pole vaja ka karjääri tegemist enne 30-ndat eluaastat nagu ema kõige parema sõbranna pojal.
Vaja on armastuse tunde järgi, vaja on tegeleda sellega, mille järgi näpud sügelevad, vaja on otsida vastuseid ülesannetele, mis tekitavad tunde, et sipelgad jooksevad mööda selga ning mis need inimesed ise enda jaoks otsustasid, mitte seda, mis teised ütlesid.
6. Õnnelikele inimestele on vähe vaja.
Nad rahulduvad näiteks sellega, et töötavad raamatupidajana kuskil tehases, aga mitte staarina kinofilmis, Hollywoodis, laulja, miljonäri, kunstniku või modellina.
Nemad valivadki endale näitlejakursusi või lauluõpetaja, õpivad joonistama või trampliinilt hüppama. Nad ületavad hirmu ja astuvad lavale lugema oma miniatuure, laulma karaoket, uisutama. Seda lihtsalt seepärast, et armastavad muusikat, maalikunsti, sporti ja teatrit ning tahavad seda teha hästi.
7. Õnnelikud inimesed ei näe teistes inimestes vaenlasi.
Nad teavad, et maailm on suur ja selles maailmas elab 8 miljardit inimest. Ja ei ole võimalik, et kõik need 8 miljardit inimest sind vihkaksid. Ning ei saa olla ka nii, et kõik sind armastaksid.
Õnnelikud inimesed teavad, et ideoloogiliste, kultuuri-, rassiliste ja religioossete konfliktide taga seisavad – poliitikud.
Aga õnnelikud inimesed sirutavad käe samasugustele õnnelikele inimestele ja ütlevad: „saame sõbraks”.
8. Õnnelikud inimesed usuvad iseendasse.
Neil on ükskõik, kas keegi sai preemiat, kas keegi läks mehele, kas keegi kogus oma blogile miljon jälgijat. Nemad tegelevad oma asjadega. Nad teavad, mida ja mille jaoks nad teevad. Selles nimekirjas ei ole sellist punkti – „üllatada naabrit” või „endise kiusuks”. Nad teevad seda, mis neile meeldib, seda, millest saavad rahulduse.
9. Õnnelikele inimestele on alati kõik lihtne.
Enamus inimesi arvavad, et kui elus ei ole valu, ängi, kannatusi ja võitusaamisi, siis see tähendab, et sa ei ole üldse elanud ja ei taipa elust midagi.
Õnnelikud inimesed aga lihtsalt lahendavad igapäevaseid ülesandeid. Lihtsalt teenivad raha. Lihtsalt lähevad arsti juurde. Lihtsalt teevad remonti. Lihtsalt parandavad või viskavad välja selle, mida parandada enam ei saa. See ei tühista elu väljakutseid, ebaõnnestumisi ja täitmata eesmärke. Kuid see tähendab, et kuni me oleme elus, võime me luua iseenda reeglid.
10. Õnnelikud inimesed on iseenda suhtes ausad.
Nad teavad kõiki oma murekohti nimepidi, teavad nende elulugusid ja teavad, milleks nad võivad kasulikud olla.
Õnnelikud inimesed huvituvad esmajärjekorras iseendast. Alles pärast – teistest.
Õnnelikud inimesed muudavad iga päev maailma paremaks. Oma ühe inimese väikese maailma. Aga pärast ühinevad nendega teised inimesed ning koos muudavad nad ajalugu.
Need, kes ei karda öelda „ei”, need, kes ei kannata ebaõiglust, need, kes ei hülga nõrkasid ega kadesta tugevaid, vaid lihtsalt elavad õnnelikult.
/Jelena Pasternak/
Tõlkinud Ingrid Soosaar
Allikas:
http://fit4brain.com/11176?fbclid=IwAR3aQvWyiPde_2J-yPRMzJWp9lCJycVGGhU61TTeDRQ02bsO8fj0DgJEzxc
Kommentaarid puuduvad