https://pixabay.com/photos/yarrow-achillea-flower-nature-5195377/

Tundub, et raudrohi on üks kõige armastatumaid taimi maailmas. Teda tuntakse üle maailma. Eesti rahvausundis teatakse teda kui imetaime.

Maria Treben on soovitanud igale naisele vanuses 30 kuni 90: „Naistel jääksid paljud hädad olemata, kui nad vahetevahel kasvõi kordki kasutaksid raudrohtu.”

Raudrohu rahvakeelsed nimetused: raudreharohi, raudreiarohi, raiarohi, raiarauarohi, raudvererohi, verihain, köharohi, koeraköömen, koirohi, kadakahein, kärnalill, raigrohi, taarirohi, tatrikuhein, tulihain, uuehaavarohi, verilill.

EESTI LIIGID:

Achillea millefolium – harilik raudrohi https://elurikkus.ee/bie-hub/species/2509

Achillea nobilis – lõhnav raudrohi https://elurikkus.ee/bie-hub/species/2510?lang=et

Achillea ptarmica – võsa-raudrohi https://elurikkus.ee/bie-hub/species/2511#overview

Achillea salicifolia – ida-raudrohi https://elurikkus.ee/bie-hub/species/2512

Ravimtaimena on kasutusel eelkõige harilik raudrohi, kuigi ka teistel raudrohtudel on mõnevõrra raviomadusi, aga nõrgemalt.

Kes raudrohu on kätte võtnud, on kindlasti tundnud iseloomulikku veidi vänget “raudrohulõhna”. See lõhn tekib peamiselt eeterlikust õlist. Kuid raudrohus on veel palju teisigi väärtuslikke aineid. Kõik need ained kokku teevad raudrohust tänuväärse ravimtaime, mida hinnati juba antiikaja Kreekas ja Roomas.

Arvatakse, et isegi Vana-Kreeka kangelane Achilleus ravis raudrohuga sõdalaste haavu – sellest ka selle ladinakeelne nimi Achillea. Iidsetest aegadest on selle taime mahla, pudruks purustatud või kuivaks pulbristatud värskeid lehti peetud usaldusväärseks vahendiks haavade, sisselõigete ja haavandite korral.

Harilikku raudrohtu tunti antiikajal Herba militaris’e nime all – taime võime tõttu peatada kiiresti verejooks, sõjaväljal oli see aga väga tähtis. Vanad roomlased külvasid pärast maade vallutamist seda taime tingimata oma sõjaväelaagrite lähedusse ja nimetasid seda sõjaväerohuks. Raudrohtu istutati spetsiaalselt ka töökodade lähedusse, nii et värske taim oli alati käepärast, vigastuse või lahtise haava korral.

Raudrohul on siiski veel väga palju kasulikke omadusi, peale haavade parandamise.

Energeetiliselt…

Kui inimesel tekib tunne, et ta on nagu “kinni” jäänud ja „asjad ei liigu”, siis võiks aja maha võtta ja minna loodusesse raudrohutaimede keskele, juua raudrohu taimeteed või pritsida enda ümber raudrohu vett või võtta raudrohu vanni. Nõnda saab tunnetada raudrohu energiat. Raudrohi annab vastupanuvõimet, elujõudu ja elujõudu, on võimustvõttev ja ergutav, aitab olla tugev, õpetab võitma väsimust, on inspireeriv. Raudrohu sõnum: Sa oled tugev, vastupandamatu ja võidukas. Sul on palju loovaid ideesid ja sa tead, mida tahad. Mõju tšakratesse: kroon, kolmas silm, kurk, süda.

Maagias…

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar