Me kõik sünnime siia maailma nö puhta lehena, erilise ja ainulaadsena, valmis avalisüli vastu võtma kogemusi, mis maailmast saada on ja andma ka enda poolt vastu, siiralt, sinisilmselt ja armastavalt.
Tunneme, et oleme inimesed, suure algustähega.
Tahame inimesed olla ja tahame, et meid ka nõnda võetakse, inimlikult. Aga…
Paraku aja jooksul paljud muutuvad, sageli ise arusaamatagi, miks…
Seda seetõttu, et meiega, et meie inimlikkusega manipuleeritakse teatud viisidel,
sest nii on kellelegi kasulik.
8 INIMLIKKUSE HÄVITAMISE TEHNIKAT:
1. Laste kasvatamine ehitatakse üles infantiilse käitumise soodustamisele laste seas
See tähendab, et sotsiaalse küpsuse saabumise protsess lükatakse kunstlikult edasi. Seda tehakse selleks, et raisata ära noorte energia selle suurima aktiivsuse perioodil (15.–25. eluaastal). Fakt on see, et kõikidel ajaloolistel perioodidel oli põhiosa revolutsionääridest just selle elanikkonnarühma seast.
Noorel mehel saabub 20-aastaselt füüsilise ja intellektuaalse võimekuse tipp, ta on terve, arukas, kuum, põhimõtteline ja kompromissitu. Ohtlik, kas pole? Piisab, kui meeles pidada, et Makedoonia Aleksander oli vaid 20 aastat vana, kui ta alustas oma „karjääri“, prints Svjatoslav suri juba 30-selt, Ivan Julm vallutas Kaasani 22-aastaselt.
Tänapäeval peetakse eriti Euroopas selles eas noorukeid teismelisteks. Sotsiaalse infantiilsuse kasv ongi mõeldud just selleks, et muuta ajaloo kordasaatja täiuslikuks ja turvaliseks titeks.
Ülemäärane energia voolaku kusagile – näiteks ebakorrapärastesse seksuaalsuhetesse, alkoholi, narkootikumidesse või tänavakuritegevusse.
2. Tüdrukute ja poiste kasvatamine samasuguste standardite järgi
Seda ei tehta mitte niivõrd selleks, et teha naised mehelikeks, vaid selleks, et võtta naistelt mehed ära.
3. Egokeskse maailmapildi külge sidumine.
Egoist on üksildane. Või nagu ütlesid iidsed roomlased: “Jaga ja valitse”.
4. “Eduka” isiku kuvandi loomine
Tegelikult pole “edukas” inimene midagi muud kui vaid ideaalne süsteemiori. Lips, ülikond, peadpööritav karjäär, suursugune maja, kallis auto, puhkused välismaal, Iiri viski. Vahva, kas pole?
Väliselt on ta õnnelik mees, kuid tegelikult on ta ideaalne ori, sest sõltub nagu narkomaan oma asjadest. Seetõttu teeb ta ka kõik selleks, et säilitada süsteemi stabiilsust.
Ta talub kõiki alandusi oma karjääriredelil.
Ta peidab kõik oma lapsepõlve unistused nii sügavale enda sisse, et unustab iseenda, olles muutunud inimesesarnaseks olendiks, mingiks ebardiks.
Siia saab lisada ka teisi “edukate” inimeste näiteid.
Siia kuuluvad näiteks õllekannuga turske “tegijast” onu baaris, “libu”, kes vahetab mehi nagu kindaid, ülepakutud naiselikkusega madaam ja gängster.
Üldiselt igat maitset ja värvi. Valige, millist soovite.
Ei ole siin vaid kaitsjat, sõjameest, ema kuju, luuletajat, teadlast jne, ainult inimesele omaste looduslike käitumismustrite moonutatud asendajad.
5. Seks ja vägivald, mehisuse ja armastuse asemel.
Pole saladus, et seksuaalsed instinktid on ühed tugevaimad. Seega saab seksiteema kaudu inimest teatud viisil mõjutada. Enamgi veel, seksuaalinstinktid, nagu ka kõik teised instinktid, moodustavad meie isiksuse pimedama, madalama, teadvustamatuma, loomaliku osa alateadvusest. Meedia, reklaamitehnoloogiate, teadusliku ja kunstilise kirjanduse, propaganda ja arvutimängude abil stimuleeritakse neid instinkte.
Friedrich Nietzsche ütles: “Inimene – see on köis, mis on kinnitatud metsalise ja üliinimese vahele – köis üle kuristiku.”
Niisiis, psühholoogilisest vaatenurgast on “üliinimene” seotud meie alateadvuse kõrgeima vormiga, mis on loomingulisuse, teaduslikkuse, poeetilise inspiratsiooni allikas, kangelastegude allikas.
Kuid madalam alateadvuse osa on seotud just metsalisega – instinktide, vägivalla ja hirmuga.
Nii “superman” kui ka “metsaline” on meie lahutamatud osad, ainult et mõnedel domineerib “superman” “metsalise” üle ja teistel on jälle vastupidi.
Avaldan ühe väikese saladuse: meie omanikud kardavad oma orjade alateadvuse kõrgeima vormi arengut, sest see on osa meie jumalikust olemusest ja see on sügav, kontrollimatu ja ettearvamatu. Nad tegid endale selgeks, et loomalik vägivaldne koletis, mis on seotud seksuaalinstinktiga, on süsteemi jaoks palju ohutum kui jumaliku inspiratsiooni allikas.
Just sellepärast hakkaski psühholoogia aferist Siegmund Freud oma teooriat juurutama.
Freudi ei häirinud teadus, vaid teda häiris teadvustamata “okultism”, teda häiris ohjeldamatu jumaliku jõu olemasolu. Või õigemini häiris see tema sponsoreid.
Nende jaoks oli liiga elavaks näiteks see, kuidas Saksa rahva kõrgemast teadvustamata osast rebis end välja ammuilma justnagu unustatud “blondi metsalise” kujund, mis peaaegu oleks kukutanud kehtiva maailmakorra.
Neile oli turvalisem “seks ja vägivald”.
6. Konsumerism
Selle negatiivses tähenduses on nende arsenalis just see relv, mis tapab mitu kärbest ühe hoobiga. Mille poolest erineb konsumerismi tarbimisest?
Tarbimine tuleneb isiku loomulikust vajadusest omada üht või teist eset.
See on kergesti mõistetav näidete kaudu: sul kulus jope läbi, sa lähed ja ostad uue – see on tarbimine.
Aga kui sa lähed ja ostad jope, sest sellel on moes olev kaubamärk, moes olev värv või lõige, või lihtsalt sellepärast, et tahad silma paista teiste seas – see on konsumerism.
Teisisõnu, konsumerism on ohjeldamatu, mitte loomulikul moel tarbimine.
Miks on see olemasoleva süsteemi jaoks nii oluline?
Esiteks, konsumerism on nende majandusmudeli mootor, sest see stimuleerib pidevat nõudlust, mis omakorda stimuleerib tootjaid kasvama ja nii surutakse ostjaskonnale peale üha uusi laene, ilma milleta olemasolev rahasüsteem kokku kukuks.
Teiseks, konsumerism on suurepärane antidepressant, mis vähendab ühiskonna sotsiaalset pinget, ja mis peamine, määratleb elanikkonnale lubatud eesmärkide spektri.
Kolmandaks, jäädakse nii selle, nagu ka mis iganes antidepressandi puhul sõltuvusse, mis tähendab, et see muudab inimesed sõltlaseks, nõrgaks ja kergesti juhitavaks.
Neljandaks blokeerib see taas alateadvuse kõrgeimat vormi, kuigi vähemal määral.
7. Õilsus on tabu
Õilsus on nende süsteemi jaoks ohtlik, sest see kujundab inimestes ettearvamatut ja kontrollimatut käitumist.
Nad kardavad varjatud motiive, nad tunnevad end mugavamalt, kui inimesi juhib nende kasumijanu, iharus, sõltuvus või pahe.
8. Pereväärtuste hävitamine
See punkt on osaliselt sarnane “seksi ja vägivallaga”, kuid sellel on oma eripära.
Pereväärtuste hävitamine aitab kaasa nii rahvuskultuuride hävitamisele kui ka ühiskonna killustamisele, stimuleerides egoismi ja loomalikku käitumist.
Need meetodid pole kaugeltki kogu loetelu nende relvadest, mis nende arsenali kuuluvad, kuid kõigi nende meetodite eesmärk on lihtne: tappa Hing, teie Hing.
Ja kõige huvitavam on see, et selle rünnaku nurjab üksainus universaalne abinõu – mäletada ja kuulata igavikulist Iseennast.
Ärge vahetage oma ideaale rohelise paberilipiku vastu, ärge kunagi astuge oma sisemisele häälele vastu, isegi kui see tundub teile ratsionaalne.
Intellekt on tähtsaim vahend, kuid väga paljut ei saa seletada kuiva loogikaga.
Inimesel pole ainult mõistus, vaid tal on ka emotsioonid, tunded, intuitsioon.
Terves inimeses tuleb välja arendada kõik need neli aspekti. Ja vaid teie Hing suudab ühendada teie isiksuse need vastuolulised ja kokkusobimatud osad.
Ärge müüge seda isegi surma või vaesuse hirmus, sest müüdud Hingega on väga valus ja mõttetu elada. Sest vaid teie Hing teab teie tõelist eesmärki.
Taotlused võivad olla lõputult erinevad – te võite olla teadlane, kunstnik, muusik, insener, ehitaja, talupoeg, sõdalane ja palju muud, te saate luua ja hävitada, ärge kartke.
Peamine – ärge muutuge ebardiks, isikupäratuks, Vaimu vihkava ja teid endale varastava süsteemi “elavaks surnuks”.
/Andrei Romanov/
Allikas:
vk.com
Kommentaarid puuduvad