pixabay.com/photos/traffic-light-red-stop-light-signal-242323/

Mõned inimesed usuvad neisse, mõned mitte. Mis on siis märk ja mis on lihtsalt kokkusattumus?

Võib juhtuda, et inimene on eelnevalt esitatud taotluse märgi nägemiseks, millelegi vastuse saamiseks, ja siis on teadmine kindlam. Aga mitte alati ei ole see nii.

Peamine erinevus MÄRGI ja lihtsa kokkusattumuse vahel on see, et märk tekitab inimese hinges terve emotsioonide tormi, just sel hetkel saab inimene aru, et see on 100% märk ja sellest pole võimalik mööda vaadata. Tuleb arusaam, et kõrgem jõud pöördub selle poole, s.t. see on alati mingi arusaamise ja toimuva sügava teadlikkuse hetk.

Lihtsad olukorrad, mida inimesed sageli nimetavad märgiliseks, võivad muidugi puhtloogiliselt märgi külge tõmmata, kuid tugevad emotsioonid ja teadlikkus sel juhul puuduvad. Pigem on see lihtsalt omamoodi rahulik mõistuse arutlus: “Olukord on kujunenud nii ja naa, ilmselt on see märk?!”, aga niimoodi on see ainult soovmõtlemine, sest emotsioonid ja sisemine vastus pole sellele omased.

Ärge unustage egregoreid, sest nende eesmärk on lihtsalt inimene külge “haakida”. Egregorid võivad ehitada inimese ellu ka märkide ja kokkusattumuste ahela (jällegi ilma eriliste emotsioonideta), et inimene kõrvale juhtida ja egregori huvides tegutsema sundida. Siin on oluline ka teadlikkuse säilitamine, sest egregorid võivad olla nii loovad-konstruktiivsed kui ka lõhkuvad-hävitavad.

Seega, vastates küsimusele: “Kas märke ja kokkusattumuste ahelaid tasub üldse uskuda?”, võime öelda, et loomulikult ei tohiks oma saatust neile täielikult usaldada, kuid kui märk tekitab sügavaid emotsioone ja mõtisklusi, siis tuleks mõelda, miks selline olukord üldse juhtus.

Lühidalt…

Märgist saab märk või sõnum siis, kui inimene ta ära tunneb, kui ise inimene teab, mida see tähendab (kui mitte kohe, siis läbi mõtiskluse), teistelt küsimata.

***

Tõlkinud Ingrid Soosaar.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar