Sissejuhatust punase kuiva veini kasutamise kohta saab lugeda siit: https://manaratas.ee/punane-kuiv-vein-rahvaravis-ehk-veiniteraapia/
Koletsüstiidi ehk sapipõiepõletiku põhjuseks on tavaliselt sapi väljumise häire, kui sapp erinevatel põhjustel koguneb sapipõide kauemaks ajaks, kui see seal olema peaks. See sapipõieseina põletik tekib enamasti sapipõiejuha ummistumisel sapikiviga.
Põiepõletik ehk tsüstiit ehk kusepõiepõletik on kõige levinum kuseteede põletiku tüüp, mida tavaliselt põhjustab bakter (E.coli). Naised põevad põiepõletikku sagedamini kui mehed. Enamus neist võib seda haigust põdeda üks kord elus, aga osad korduvalt, mistõttu antibiootikumide sagedasel kasutamisel võib tekkida oht antibiootikumiresistentsuse tekkeks.
Neerupõletik ehk neeruvaagnapõletik ehk püelonefriit ehk ülemiste kuseteede infektsioon. Tänapäeval ei diagnoosita neeruvaagnapõletikku ehk püeliiti iseseisva haigusena, sest on leitud, et alati kaasneb ka neerukoe põletik. Sellest tuleneb ka haiguse kaksiknimetus – püelonefriit. See on harilikult bakterite tekitatud neeruvaagna ja neeru interstitsiaalse koe põletikuline haigus. Püelonefriit ehk neeruvaagnapõletik võib tüsistuda neeru armistumisega ning kroonilise neeruhaigusega.
Hematuuria ehk veri uriinis ehk verikusi tekib juhul, kui kuseteede mingi osa veritseb. Hematuuria esineb kuseteede põletiku korral, harvem võib hematuuria olla põhjustatud näiteks neeru- või põiekividest, kuid ka kuseteede kasvajast. Naiste puhul võib olla keeruline välja selgitada, kas veri pärineb sugu- või kuseteedest. Kindlasti tuleks pöörduda arsti poole, selgitamaks põhjust.
**
Kommentaarid puuduvad