Iidsetest aegadest on näiteks Indias, Hiinas ja Egiptuses teatud, et teatud metallidel on ravijõud. Seda nii ehtena kandmisel kui ka lauanõudena kasutamisel. Oluline on kontakt kehaga. Hiinas kasutatakse tänapäevalgi metalle haiguste ravimisel. Oluline osa neil metallidel on ka Ayurveda`l põhineval meditsiinil.
Organism vajab ju normaalseks toimimiseks mineraale, makro- ja mikroelemente. Kui millestki on puudus, tekivad probleemid.
Erinevad metalliveed kujutavad endast vastavate metalliioonidega rikastatud joogivett. Need veed omavad bioloogilisi toimeomadusi.
Hõbeda bakteritsiidsed omadused on teada iidsetest aegadest. Isegi iidses Indias desinfitseeriti vett selle metalliga. Muinasajaloolane Herodotus pakub teavet, et 5. sajandil eKr kasutas Pärsia kuningas Cyrus oma kampaaniate ajal joogivett, mida hoiti hõbedastes „pühades anumates“.
Teadlasedki on kinnitanud, et hõbedal on kahjulikke mikrooganisme tappev mõju, et hõbe puhastab vett.
Tänapäeva meditsiin kasutab kullaioone kui efektiivset vahendit reumatoloogiliste haiguste, Sjögreni sündroomi artriidi, süsteemne erütematoosse luupuse ja dermatiitide ravimisel, mis on seotud kollageeni sünteesiga. On leitud ka, et kuld toimib ka mõnede viiruste, näiteks isegi AIDS-i ja viirushepatiidi vastu. Esialgsed katsed näitavad samuti, et kullapreparadid pärsivad vähirakkude kasvu, on sobivad metastaaside tõkestamiseks. Homöopaatilised preparaadid koos kullaga aitavad võõrutada alkoholist.
Vaske kasutatakse meditsiinis vasksulfaadi vormis antiseptilise ja kokkutõmbava vahendina silmatilkade kujul konjunktiviidi korral ja silmapliiatsite kujul trahhoomi raviks. Fosforiga nahapõletuste korral kasutatakse ka vasksulfaadi lahust. Mõnikord kasutatakse oksele ajava vahendina vasksulfaati. Vasknitraati kasutatakse silma salvina trahhoomi ja konjunktiviidi korral.
NB!!!
Aga samas metallide liig organismis ei mõju samuti hästi. Ei liigne raud, vask, hõbe ega kuld.
Näiteks hõbedaga liialdamine võib põhjustada muutusi DNA-s.
Seega tuleb arvestada doose ja raviskeeme. Olgem tarbimisega mõistlikud!
Nende „vete” tegemise meetodi valikul on oluline see, milleks vett on plaanis kasutada: joomiseks, haiguste ennetamiseks, raviks suukaudselt või väliseks kasutamiseks. Sellest lähtuvalt valida, kas tulemuseks saab nõrgema või tugevama kontsentratsiooniga vesi.
Kommentaarid puuduvad