https://31tv.ru/program/novosti-nashih-partnerov/151589/

Sanskriti keelest tõlgituna tähendab “Ayurveda” “teadmisi elust”, “eluteadus”. See on traditsiooniline India meditsiin, mis põhineb ühel hinduismi filosoofilistest süsteemidest.

Hindu uskumuste kohaselt on Ajurveeda eksisteerinud vähemalt 5000 aastat. See on ainult kirjalike tekstide vanus. Kui palju seda õpetust enne seda oli, pole kindlalt teada. Hinduismis nimetatakse veedasid vanimate pühakirjade kogumikuks.

Ajurveeda on vanim terviklik tervendussüsteem, mida kaasaegses maailmas kasutatakse aktiivselt. Indias elavad inimesed eelistavad traditsioonilisele meditsiinile Ajurveedat ning õpivad seda kunsti isegi koolides ja ülikoolides.

Veelgi enam, 1977. aastal tunnistas Maailma Terviseorganisatsioon ametlikult Ayurveda kasulikkust. Ametliku meditsiini suhtumine ajurvedasse ei ole ühetähenduslik.

Uuringud näitavad seda, et India taimsete komponentide/segude võtmine ei anna oodatud mõju.

Selgitus on väga lihtne – Ajurveeda on enamat kui meditsiin. See on filosoofiasüsteem, mis ühendab elu vaimset ja füüsilist poolt. Ilma mõistuse ettevalmistamiseta, ilma teatud vaimse praktikata ei aita ükski imeravim.

Inimene on terve niikaua, kuni tema keha, hing ja vaim on üksteisega harmoonias.

Selles seisneb Ajurveeda filosoofia ning sellel põhineva iidse tervendamise alus.

Ajurveeda õpetus ütleb, et:

  • Kõik selles universumis on energiast läbi imbunud ja omavahel seotud.
  • Elu inimkehas toetab kolm doshat (omamoodi bioregulaatorid, peenenergiad): vata, kapha ja pitta. Esimene vastutab hingamise eest, teine jõu eest ja kolmas ainevahetust. Kui nad on omavahel tasakaalus, tunneme end hästi.
  • Õige toitumine, massaaž, jooga ja meditatsioon aga parandavad meie enesetervendusvõimet.

Siin artiklis on juttu 6-st Ajurveeda enesetervendamise tehnikast, mille täitmiseks kulub vaid 10 minutit päevas ja mida tuleks teha iga päev.

Nende regulaarne kordamine aitab inimesel parandada oma füüsilist, psüühilist ja vaimset tervist.

*

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar