By Jacques-Louis David. The Love of Helen and Paris – Unknown source, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54541;

* Sissejuhatust sünnikaardi saladustesse armastuse ja seksuaalsuse osas saab lugeda siit: https://manaratas.ee/armastuse-ja-seksuaalsuse-planeedid-ning-vaikeplaneedid-sunnikaardis/

Kas teadsite, et on ka lugematu arv asteroide, millel on ka väärtuslik sümboolne tähendus?

EROS https://pixabay.com/photos/statue-eros-piccadilly-london-city-142195/

Üks olulisemaid asteroide, mis puudutab armastust ja külgetõmmet, on Eros.

Pole üllatav, et asteroid Eros on seotud meie erootilise olemusega; see on nime saanud Kreeka seksuaalarmastuse jumala Erose järgi. Erose ja Psyche lugu pärinebki kreeka mütoloogiast.

Muide, kreeklased kasutasid 4 sõna armastuse aspektide määratlemiseks, kuidas me kasvame lihtsast sensuaalsest armastusest abstraktseks ja isegi jumalaks nagu vaimne armastus. See on omamoodi evolutsioon.

Ehk siis 4 armastuse tasandit:

1) Epiteemia = Sensuaalne armastus, mis on seotud Sõnniga, st on “kiimas”.
2) Philia = Lõviga seotud platooniline või sõprusarmastus.
3) Eros = Skorpioniga seotud seksuaalne ja erootiline armastus
4) Agape = Universaalne, vaimne armastus, mis on seotud Veevalajaga. 

Enamik kreeka jumalaid ei suutnud tunda philia või romantilisemat tüüpi armastust ja jäid epiteemia staadiumisse. Ainus erand oli Eros, kes läbistas end oma noolega ja oli seega ainus jumal, kes suutis tõeliselt armuda – Psychesse.

Erose ja Psyche paigutus astroloogiakaardis kujutab, kuidas müüte ja sümboolikat saab meie elus tõlgendada.

Põhimõtteliselt annab oma isikliku Erose ja Psyche leidmine astroloogilise sünnikaardis vihjeid teie hingesugulase sidemele ja inimeste tüüpidele, kes teis kirge õhutavad.

Eros ja Psyche toovad uue vaatenurga ja sügavama arusaamise armastuse, romantika, külgetõmbe ja seksuaalsete eelistuste soovitavatest omadustest, olukordadest ja komponentidest.

Nimi Eros ise on vanakreeka sõna erootiliseks armastuseks, kuigi selle tähendus ei pruugi olla seksuaalne. Eros tähendas kreeklaste jaoks hingede ühtesulamist viisil, mille tulemuseks oli kestev transformatsioon. See võib juhtuda igas olukorras, kus on suur intiimsus, emotsionaalne risk, tabu kirg või loominguline väljendus.

Eros toob meie ellu ilu, tähenduse ja jumalikkuse. See jõuab meieni läbi väga erilise arusaama, kirgliku inspiratsiooni, mis esineb konkreetses armastajas, õpetajas, meloodias või maastikus. Me igatseme teda alati järgida. Kuid seda pole vaja. Kogu lugu toob meieni ka kinnisidee, julmuse, hüljatuse ja reetmise.
Eros sulandub teie väljavalituga, et luua muutusi.”

Eros valgustab, kuidas inimene (mees või naine) kogeb kõige erootilisemat ja hinge sügavuse tüüpi armastust. Oma väljavalitu Erose paigutuse teadmine võib aidata teil häälestuda sellele, kuidas saate olla parem armastaja, pakkudes kõike, mida tema hing ihkab transtsendentaalses, jumalikus ja kirglikus armastusliidus.

Niisiis…

Mis äratab meie füüsilist iha, nii naiste kui meeste puhul? Milline on meie stiil oma kirgede poole püüdlemisel? Ja kuidas me saame lahti mõtestada, mis meie seksiisuga tegelikult lahti on? Erosel on mõned vastused. Kuid kuigi see võib aidata meil mõista meie erootilisi pöördeid, on selle pädevus laiem kui meie seksuaalne väljendus; Erose kaudu näeme, mis meid köidab, valgustab ja eluhimu õhkab.

*

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar