pixabay.com/photos/yoga-yogini-ganges-temple-girl-4769862/

Kõige suurem heategu teisele on olla talle inimene,

mitte kritiseerija, hukkamõistja või kiitja.

Inimene vaid, inimene ainult.

/Uku Masing/

*

Kui arvate, et rattaga tööle sõita või ühistransporti kasutada on palju “vaimsem”, kuid seejärel mõistate hukka kõik, kes autoga sõidavad, olete sattunud ego lõksu.

Kui arvate, et teleka mittevaatamine on palju “vaimsem”, sest see rikub su aju, ajades selle sassi, aga seejärel mõistate kohut nende üle, kes veel telekat vaatavad, olete ego lõksus.

Kui arvate, et kuulujuttude vältimine on palju „vaimsem” kui kõmulehtede või ajakirjade lugemine, kuid seejärel mõistate hukka need, kes neid asju loevad, olete ego lõksus.

Kui leiate, et klassikalise muusika kuulamine või rahustav loodus kõlab palju “vaimsemalt”, kuid seejärel mõistate kohut popmuusika kuulajate üle, olete sattunud ego lõksu.

Kui arvate, et jooga on rohkem “vaimne”, või olla vegan, osta mahedat, osta tervendavaid kristalle, praktiseerida reikit, mediteerida, kanda hipi/”second hand” riideid, külastada pühameeste eraklaid ja lugeda valgustatud vaimseid raamatuid, kuid seejärel mõistate hukka kõik, kes seda ei tee, olete ego lõksus.

Kui näete ja teate rohkem, kuid samas arvate, et keegi on sinust rumalam või kirjaoskamatu, mõistate teda hukka, olete sattunud ego lõksu.

Pidage alati meeles üleoleku tunnet. Üleolek on parim indikaator, et olete sattunud ego lõksu.
Egole meeldib siseneda tagauksest. Piisab üllast ideest, näiteks jooga või meditatsiooniga alustamisest, aga siis kasutab ego seda ideed oma eesmärkidel, pannes teid tundma end teistest üle olevat. Ja siis võite hakata halvustama neid, kes ei järgi “õiget vaimset” teed.

Üleolek, hinnang/kritiseerimine ja kohtumõistmine – need on ego lõksud.

***

Tõlkinud Ingrid Soosaar.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar