pixabay.com/illustrations/mandala-mandala-illustration-4874728/

Pühad veedad ütlevad, et igaüks meist tuleb siia maailma oma programmiga, et kõik seisavad silmitsi konkreetsete ülesannetega vaimse evolutsiooni osas.

Spetsiaalsed astroloogilised ja bio-kosmo-rütmoloogilised uuringud näitavad, et ükski inimene pole keskpärane. Igaühel on anne, igaühel on ainulaadsed võimed, kuid inimene ei tea neist või elab sellistes tingimustes, kus need võimed ei saa avalduda. Seetõttu realiseerib ta vaid 4% oma potentsiaalist ja kannatab selle all kõvasti. Loodus suunab teda pidevalt: mine sinna, mine sinna, mine..  Aga inimene tavaliselt ei kuule teda, sest tal on alati kiire – palju raha teenida, võimu saada.

Kui inimene läheb ikka valel viisil, see tähendab, et ta rikub evolutsiooni reegleid, siis see peatatakse. Loodus peatab teda, Universum peatab ta. Nad teevad seda haiguse abil. Kui inimene oma ei täida oma ülesandeid – seisab ta paigal või teeb midagi otse vastupidist – siis tekib haigus.

Haigus ei ole karistus, haigus ütleb, kuidas elada ehk siis on pääsetee, sest peatudes hakkab ta mõtlema, miks ta haigestus. Ja ta hakkab vähemalt midagi uurima, hakkab midagi endas muutma.

Kaasaegne lääne meditsiin on loonud süsteemi mitmesuguste patoloogiate sümptomite mahasurumiseks sünteetilistel ravimitel põhinevate farmakoloogiliste ainete abil (mis vabastavad inimest häirivatest haiguste sümptomitest, nagu palavik, vererõhu häired, köha või valu ükskõik millises kehapiirkonnas) ja mis võivad lisaks kaasa tuua hulga tõsiseid kõrvaltoimeid.

Kuid kõik need meetodid ei lahenda haiguse peeneid psühholoogilisi põhjuseid ega mõjuta sageli haiguse põhjust. Sümptomaatiline ravi viib ainult kroonilise protsessini, kuna need aitavad kaasa sellele, et haigus “läheb sisse peitu”.

Haigus on indikaator meie valedest tegudest seoses meie enda ettemääratuse, meie ülesande ehk missiooniga. Haigus on meie valiku ja hinnangu tagajärg. Nii ütleb Ajurveeda ja teised vaimsed praktikad.

Ajurveeda haiguste klassifikatsioon muudab tavalist Lääne arusaama patoloogiatest kui välistest teguritest põhjustatud juhuslikest riketest ning negatiivsest ja puhtalt füsioloogilisest nähtusest.

See klassifikatsioon mitte ainult ei süstematiseeri haigusi, vaid annab võtme patoloogiate põhjuste mõistmiseks ning aitab välja töötada konstruktiivse lähenemise konkreetse haiguse raviks.

*

AJURVEEDA JÄRGI JAGUNEVAD KÕIK HAIGUSED 5 LIIKI:

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar