thypix.com/es/imagenes-de-la-hermosa-naturaleza-de-verano/

Kui minu ema töölt tuli, siis ei tormanud ta mitte kunagi kohe köögiuksest sisse, et sööki tegema hakata, vaid läks ja heitis 20 minutiks pikali, et natuke tukastada. Ning alles pärast hakkas koduseid toimetusi tegema.

Peale selle võitles ta lõputult minu kangekaelsusega, tõestades, et pärast kooli on kasulikum mäng Tasa sõuad, kaugele jõuad, aga mitte „siinused ja koosinused”. Ta tõi näiteid filmist, kus töölt naasnud naine istus lausa tööriietes kõigepealt diivanile, et puhata.

Kuid mulle ei olnud sellest kasu. Mina arvasin, et puhkus – see on nõrkadele, aga need, kellel on kindel eesmärk, need peavad töötama 24/7.

Sõbranna ei ole juba 10 aastat puhkusele sõitnud. 10 aastat ei ole ta kuskil meres suplenud ega kuskil mäe või vulkaani otsas käinud, ei ole jalutanud uhkete suurlinnade tänavatel. Ta magab päevas 5 tundi ja teeb visalt karjääri, siiralt uskudes, et iga paus viib ta mitu aastat tagasi. Ainult keha veab alt: nägemine on kehvemaks läinud, närvid on läbi ja süda töötab ebakorrapäraselt.

Võtsin temast kaua eeskuju, kuni sain teada neutraalsuse seadusest. See on sama lihtne kui Pythagorase teoreem.

Iga elumuutus vajab pausi. Teisisõnu – peatust.

Peatu. See on võimalus hingata, pühkida higi, süüa lasanjet ja värvida huuli jne. Kontrollige kütuse taset omaenda energiamahutis, et vältida mootori väljasuremise ohtu keset teed.

Täiskiirusel pole võimalik pööret teha. Ebareaalne on väljuda metsast, kui ei peatu ja ei määra põhja-lõuna suunda. Keegi ei jaksa omandada kuus õppetundi ilma vajalike vaheaegadeta.

Pause on vaja igal sammul: enne vette või kõrgusesse hüppamist, enne Beethoveni muusikapala lõpuakordi tegemist või kõrge noodi võtmist, enne lavale minekut ja enne uue suhte alustamist. Ja ka selleks, et valetada või tõtt rääkida.

Peatume jõulupühade ajal ja valgusfoori punase tule juures. Uisutaja – enne kolmekordse toeloopi sooritamist. Maletaja – mõtiskledes järgmise käigu üle.

Kui pause eiratakse ja kihutatakse kiirusega kakssada kilomeetrit tunnis, peatavad meid asjaolud: külmetused või küllalt rasked haigused, õnnetused, tulekahjud ja maavärinad.

Elus on kõik rütmiline: päev-öö, talv-suvi, sisse-välja hingamine. Isegi tantsupeo ajal vahelduvad kiired ja aeglased muusikapalad. Isegi trenažööre seadistatakse, profülaktikaks .

Nii et õigus oli sellel valgustatud inimesel, kui ta väitis, et elus peab olema hetki, kui meiega ei juhtu midagi: me lihtsalt istume ja vaatame maailma. Ja maailm vaatab sel ajal meile otsa.

 

/Irina Govoruha/

Tõlkinud Ingrid Soosaar.

Allikas:

http://sobiratelzvezd.ru/dlya-lyubyx-izmenenij-v-zhizni-nuzhna-ostanovka/

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar