“The Druid Grove” By Knight, Charles: “Old England: A Pictorial Museum”. – Liam’s Pictures from Old Books – originally uploaded on Wikimedia Commons by Chris 73; reuploaded by Nyo., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2142428

Keldi puukalender on 13 kuujaotusega kalender. Nagu sodiaagimärkide puhul, hõlmab ka puukalender erinevaid kuid ja järgib kuu tsükleid.

Enamik tänapäevaseid paganaid kasutab iga “kuu” jaoks fikseeritud kuupäevi, mitte ei järgi Kuu kasvamise ja kahanemise tsüklit. Paljud keldi paganad usuvad, et süsteem pärineb ajast, mil druiidid mõjutasid keldi usuasju.

Igat kuud valitseb erinev põlispuu. See on seotud ka vana Oghami tähestikuga ja igal puul on vastav täht.

Oghami tähestik oli keltide salapärane sigilite kogum. Neid sigilisid kasutati teatavate puude ja põõsaste tähistamiseks ning lõpuks kujunesid neist tähed. Hinnanguliselt kasutati ogham-sümboleid 4.-10. sajandil m.a.j. hiiglaslikele kivimälestistele kirjutamiseks. Kuna Oghami tähestik on inspireeritud puudest, siis seetõttu nimetatakse oghami tähestikku ka puu tähestikuks.

Keldi kultuuris mängivad puud suurt rolli astroloogias ja maagias.

Kõik keldi puude kuude teemad on tihedalt seotud keldi kultuuri ja mütoloogiaga.

Keldi puukalendri juured on iidses keldi kultuuris, kus puid peeti sügava vaimse tähtsusega elusolenditeks. Keldid uskusid, et igal puul on ainulaadsed omadused, omadused ja energia, mis mõjutavad inimese elu.

Tänapäeval on Ogham endiselt müstiline sümbolite kogum, mis illustreerib keltide tihedat sidet loodusega. Neid kasutatakse kunstis, tätoveeringutes ja ehetes ning need moodustavad müstilisi ja intrigeerivaid kujutisi.

Kalendri moodustavad puud kuuluvad iidsete tarkusepuude valikusse ja on tõeliselt erilised sünnipäevakingid. Põlispuud on parim kingitus inimesele, kellel on kõik olemas. Need kingitused on keskkonnasõbralikud ja kestavad kogu elu.

Allpool sellest, kuidas need 13 erinevat puude ja Oghamiga seotud ajaperioodi on sobilikud erinevateks maagiatöödeks.

**

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar