Meid reedab või jätab maha just see inimene, kes juba ukselävel hakkab kohe näitama oma suurt imetlust meie üle. Ta valab meid üle kiitustega ning laulab kiidulaulu, püüdes igat moodi oma imetlust näidata.

lifedeeper.ru/post/

Aga pärast, mõne aja pärast, jahtub meie suhtes – ilma igasuguse põhjuseta. Ei, põhjusi ta leiab, muidugi.
Aga meie jaoks on jahenemine alati ootamatu.
Jahenemise järel tuleb sageli lahtiütlemine ning isegi reetmine. Inimene lahkub. Vahel vaenlaste külje alla.
Aga oi, kuidas ta varem imetles ja kiitis meid, ollles lausa nagu armastuse ning sõpruse väljendamise šedööver.

 

Sellisel käitumisel on mitu põhjust:

1. Imetlus oli teeseldud ehk võlts.

Inimesel oli lihtsalt meilt midagi saada vaja: soojendada ennast kuulsuse paistel, kasutada meie võimalusi või tasuta teeneid… Niisiis uinutab ta meid oma kiitustega, et saada soovitut või pälvida usaldust. Meelitus mõjutab alateadvust. Meelitamise abil võib palju saavutada. Nii siis inimene meelitabki kõigest jõust. Samas meid ennast talle vaja ei ole ning pärast eelistab ta meist vabaneda, et mitte võlgu mäletada. Ning et maksta kätte sunnitud imetlemise eest, iseenda kahepalgelisuse eest…

2. Inimene mõtles meid lihtsalt välja. Me olime tema jaoks vaid illusioon, tema kujutluse vili.

Nagu see toimub kirjanikel, kes oma tegelasi välja mõtlevad, mõeldes neile iseloomu, tunded ja soovid. Nii ka inimesed oma kujutluses loovad teise inimese, tema sisemuse. Nad võivad nõnda inimest ülistada ning imetleda, kinkida talle midagi. Aga pärast pettuvad, kui inimene reaalsuses ei osutu selliseks, ei vasta ootustele. Ning võtavad kingitused tagasi, isegi kui see teine on raskesti haige. Sest oma vaimustuses pettunud inimesed on väga julmad. Nad armastavad mitte meid, vaid oma kujutlust, oma fantaasiat, mille nad ise välja mõtlesid. Ning maksavad kätte suhete katkestamisega ja isegi reetmisega. Mida suurem oli imetlus, seda kohutavam on pärast suhte lõhkiminemine.

3. Liigne imetlemine – see on varjatud kadedus.

Kadetseja püüab ise ennast petta, väljendades kõige paremaid tundeid. Kiidab ja imetleb, aga hinges mõistab, et tema ei saavuta mitte kunagi seda, mis on meil. Noorus, ilu, raha, saavutused, armastus – see on just see, mida ta imetleb, ja mis kutsub temas esile kadeduse. Aga kadedus viib vältimatult reetmise ning viha juurde.

4. Harilik manipuleerimine.

Sellele inimesele on omane kõigepealt teine inimene ülistustega kõrgele tõsta, seejärel aga tema väärtus nulli viia, alahindamise ja alaväärtustamise abil, jälgides tema reaktsiooni ning saades sellest rahuldust ning energiat. Sellised inimesed elavad, liikudes ühe „ohvri” juurest teise juurde.(tõlkijapoolne täiendav punkt)

Seetõttu tasub liigsete imetlusavalduste suhtes olla skeptiline. Jälgida.
Mitte liigselt arvestada selle inimese pikaaegse armastuse ning truudusega.

Parimal juhul ta pettub ning läheb teisi imetlema. Ning kingitused võtab tagasi.

Halvimal juhul aga reedab meid esimesel võimalusel, et maksta kätte oma pettumuse eest….

 

Psühholoog Anna Kirjanova

 

Tõlkinud ja toimetanud Ingrid Prass.
CopyRight ©

 

Allikas:
en.yandex.ru

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar