tanjand.livejournal.com/1347570.html

Paljud inimesed arvavad, et ei ole erilist vahet sidruni värvitoonil, kollasel laserkiire helendusel ja kanaarilinnu värvil. Nende jaoks on lihtsalt – kollane värv.


Tegelikult sõltub see sellest, kui palju on teie silmas valgustundlikke retseptoreid – koonusrakke ehk kolvikesi.

Neuromarketingi spetsialist professor Diana Derval on koostanud huvitava testi, mis määrab ära, kui palju teil neid koonuseid on.


On huvitav teada, kuidas näete maailma teie ja teised inimesed.

Testi sooritamiseks lugege, kui palju värve näete.

PS! Ainult üks inimene 4-st näeb kõiki selle spektri värve.

 

TULEMUSED:

 

VÄHEM KUI 20 VÄRVI – olete DIKROMAAT.

Teil on silma võrkkestas ainult 2 värvitundlikku kolvikest ehk koonusrakku. 25% inimesi on selles kategoorias. Ei maksa südamesse võtta. Olete heas seltskonnas, sest ka koerad on dikromaadid. Selle kategooria inimesed kalduvad rõivastuses kandma must, beeži ja sinist.


20 KUNI 32 VÄRVI – olete TRIKORMAAT.

Teil on kolme tüüpi värvitundlikku kolvikest silma võrkkestas. Suudate eristada paljusid violetse, sinise, rohelise ja punase varjundeid ehk toone spektris. Sellesse gruppi kuulub ligikaudselt 50 % elanikkonnast.


32 KUNI 39 VÄRVI – olete TETRAKROMAAT.

Õnnitlused! Nagu ka kimalane, olete samuti tetrakromaat. Sellistel inimestel on silma võrkkestas töös nelja tüüpi värvitundlikke kolvikesi. Värvigamma on veelgi rikkam. Aga neid ärritab kollane ja tõenäoliselt nad ei hakka kandma seda värvi riideid. Siia gruppi kuulub umbes 25 % inimesi.


ÜLE 39 –Lugege uuesti üle.

Selles spektris siin on ainult 39 värvi, aga tõenäoliselt on hästi näha ainult 35, sest arvutiekraanil on tavaliselt vähem näha kui otse paberil.


Aga kuidas teil?

 

***

Tõlkinud Ingrid Soosaar.

Allikas:

https://tanjand.livejournal.com/1347570.html

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar