factroom.ru

Kui sinu isiksus on tugev, siis ei olegi see alati nii suurepärane. Sind võidakse selle pärast vihata, kadestada või siis karta.

Sa ei peaks kunagi minema kompromissile selles, kes oled ja mida usud, küll aga tuleks pöörata tähelepanu sellele, kuidas see mõjutab sind ümbritsevaid inimesi.

Sa teed selget vahet, keda sa oma ellu lased.

Isegi kui sul ei ole kõiki vastuseid või sa ei tea kõike, mida tahad, on sul siiski selge arusaamine sellest, mida sa ei taha. Sa suudad näha, kui aus või pahatahtlik keegi on. Selle alusel, mida näed, ei karda sa inimest ära blokeerida või talle järgneda.
Ära kiirusta inimest oma elust välja viskama. Vähemalt ära ole selles liiga agressiivne. Pea meeles, et inimesed võivad aja jooksul muutuda. Seega anna neile võimalus sulle näidata, et nad ei ole enam need, kes enne.

Sa vihkad pealiskaudset vestlust „tühjast-tähjast“. Sa väldid seda.

Kerge pealiskaudne vestlus on selline suhtlemise meetod, millega lõhkuda jää võõraste vahel ja mis ei tekita solvumisi.
Pealiskaudset vestlemist mitte sallides võib see sisimas tekitada närvilisust, kui ollakse sunnitud osalema. Samas võib see kerge vestlus olla sillaks, mis viib sügavama vestluseni. Võtagi seda siis sillana, selle asemel, et agressiivselt pealiskaudset vestlust vihata . Teine inimene püüab ilmselt lihtsalt olla lugupidav, mitte igav.

Sa ei talu tundetust, ebatolerantsust või ignoreerimist.

Need käitumised on valikud, ning sa ei hinda ega austa inimesi, kes seda propageerivad. Ent sa pead mõistma, et see, kui sa kellegi valikuid kritiseerid, ei pane ilmselt teda neid veel spontaanselt muutma. Väljenda aga selgelt, et sa ei hinda ega aktsepteeri sellist käitumist.
Ära hakka inimestega sellepärast kaklema, sest nemad on tõenäoliselt vähem võimekad oma hetkearusaamadest kaugemale arenema. Mõistmise ja pingutusvõime puudumine on nende jaoks kilbiks. Nad püüavad võtta endale tagakiusatud inimese rolli. Ära astu lahingusse, mida sul vaja ei ole.

Sa oled kartmatu.

See, kuidas sa suudad stressirohketest situatsioonidest läbi minna ja oma hirmudega toime tulla, on haruldane kingitus. Kõigil ei ole teadlikkust ning jõudu, et oma deemonitega hakkama saada. Püüa mitte kohut mõista nende üle, kes veel ei ole selle tasandini jõudnud. Ole ettevaatlik neile nende hirmudele vastuastumise suhtes surve avaldamises. Kui nad ei ole selleks valmis, siis see kogemus võib anda neile tagasilöögi.

Sa ei otsi tähelepanu ega komplimente.

Sa teed seda, mida teed, sellepärast, et see teeb sind õnnelikuks või aitab sul elada. Sellega on alati seotud isiklik eesmärk; sa ei tee midagi seepärast, et see on teiste arvates lahe. Sinust kiirgav enesekindlus ja teadlikkus paneb teisi sulle alt üles vaatama ja komplimente tegema. Enamik neist võivad olla suusoojaks öeldud, kuid on ka neid, kes tahavad lihtsalt sulle öelda, et sa neile meeldid ja nad hindavad sind. Pole mingit põhjust neid inimesi eemale tõrjuda. Jälgi lihtsalt, et sa öeldut liiga südamesse ei võtaks.

Sa näed ebakindluses võimalust.

Igaühel on aegu või olukordi, millega kaasneb ebakindlus, kuid sa ei lase sellel end pidurdada või peatada. Sa mõistad, et ei saa elada kogu elu oma mugavustsoonis. Mitte siis, kui sa tahad areneda ja uusi asju kogeda. See iha kõige uue ja erineva järele annab sulle jõudu kasvada ja eemalduda sellest, mida sa juba tunned.
Sugugi kõik pole oma elus sellesse punkti jõudnud. Ära põlasta neid, kes pelgavad oma ebakindlusele ja hirmudele vastu astuda. Püüa olla toetav ja mitte kohut mõista. Kui tekitada inimeses halb tunne oma ellusuhtumise pärast, ei aita see tal kuidagimoodi edasi minna.

Tõlkinud Ingrid Prass
CopyRight ©

Allikas:
higherperspectives.com

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar