„Tšakra” on sanskritikeelne sõna, mis tähendab igavese liikumise protsessi. Kirjanduslik tõlge tähendab „ratas”, kuid tegelikku tähendust võib võrrelda veekeerisega, mille sees on teine veekeeris.
Tšakratest saavad alguse paljud energeetilised- ja infokanalid ja see meenutab puud, mille tüvest lähtuvad tuhanded oksad, lehed.
Ajurveda kaanonites on juttu 350 tuhandest info-energeetilisest kanalist, millest kolme peetakse peamisteks ja 107 põhilisteks.
Nende kanalite kaudu on inimene seotud kõigi Kõiksuse kihtidega.
Igaühel meist on ühesugune arv tšakraid, kuid meie tšakrad töötavad erinevalt. Me võime oma sünnipäraselt heas seisukorras olevate chakrate töö elu mittetoetava eluviisiga nö „ära rikkuda” – nende töö muutub ebarahuldavaks ning see toob meie ellu probleeme – haigusi ning kannatusi, rahulolematust.
Igal inimesel on individuaalne tšakrate avanemise ja arengu aste, mis moodustabki tema individuaalsuse, tema maailmatunnetuse. Iga inimene on unikaalne.
Kõikidel meil on mingi anne – selline töö või tegevus, mida meie oskame kõige paremini. Kuigi meil kõigil on 7 põhitšakrat, kasutame me neid siiski oma elutegevuses erinevalt.
Igalühel meist domineerivad 1, 2 või 3 tšakrat, st kasutame oma elutegevuses põhiliselt nende edastatavat energiat ja sellest, millised need tšakrad on, kuivõrd nad on arenenud ja kuidas me seda energiat kasutame, sellest sõltub meie tegevusala, meie käekäik, meie saatus. Tšakrate domineerimine on määratud karmaga ning seda pole võimalik muuta, kuid kõiki tšakraid on võimalik arendada.
Tšakrad asuvad astraalkehas ning nende energiat võib tunda läbi kontsentratsiooni, meditatsiooni, hatha-jooga ja bhakti-jooga. Mida rohkem inimene arendab oma vaimseid tasandeid, seda selgemaks saab talle suhe oma peenkehaga. See aitab mõista arengut, aga sama hästi ka teiste inimeste probleeme.
Alljärgnevalt sellest, kuidas mõjutab see, kui inimesel on valitsevaks üks või teine tšakra.
*
Kommentaarid puuduvad