astroguide.ru

Horoskoopide maailmas on levinud, et inimese element (ehk stiihia) määratakse ainult päikesemärgi järgi, selle üldteada tähtkuju järgi:

  • Jäär, Lõvi ja Ambur – need on tule märgid ja neid inimesi peetakse „tule-inimesteks”.
  • Kaksikud, Kaalud ja Veevalaja – need on õhu märgid, „õhu-inimesed”.
  • Vähk, Skorpion ja Kalad – need on vee märgid, „vee-inimesed”.
  • Sõnn, Neitsi ja Kaljukits – need on maa märgid, „maa-inimesed”.

 

Aga…. tunnetuse põhjal me sellega sageli päris nõus ei ole.

 

Seda sellepärast, et…
tegelikult on meie sünnikaardis veel teisigi märke, millel on hoopis teised stiihiad ning loogiline on, et oleme ka neist mõjutatud, vahest rohkemgi.

Kõigil on oma roll, ka puudujatel.

 

Seega alles sünnikaardist selgub,

  • milline on meie tegelikult domineeriv element
  • millised on elementide osakaalud (%)
  • milliste elementi on kõige vähem
  • millist pole üldse.

Vaata oma elementide osakaalu kalkulaatorist, täpse sünniaja (kindlasti ka kellaaeg!) põhjal ->
sünnikaardi elementide %-kalkulaator

PS!

Inglisekeelsed sõnad märkide kohta ja nende eestikeelsed vasted:

Earth – Maa, Fire – Tuli, Air – Õhk, Water – Vesi.

 

KUI ELEMENT ON….

ESIMESEL või TEISEL KOHAL

 

MAA

Nagu enamus Maa märke, oled ratsionaalne, konkreetne ja mitte liiga emotsionaalne. Sinu jaoks on oluline see, mida sa näed. Otsustad puu üle tema viljade järgi. Sinu ideed muutuvad pidevalt ja sõnad kaovad, aga teod ja tulemused jäävad alles ning nähtavaks. Väljenda oma tundlikkust, isegi kui see tähendab oma haavatavuse paljastamist! Emotsioone, energiat ja suhtlemist ei tohi tähelepanuta jätta. Konkreetsed tegevused on mõttetud, kui need ei ole õigustatud sinu südame, intellekti ja entusiasmi poolt.

 

TULI

Tule suur osakaal annab sulle intuitsiooni, energiat, julgust, entusiasmi ja enesekindlust. Kaldud olema kirglik ja tõestad oma tahtekindlust, liikumaks edasi, jõudes kasvõi põrgusse, aga oma unistusi ja eesmärke sa saavutad. Selle elemendi suhteliseks nõrkuseks on see, et taganeda (või sammu tagasi teha) on raske, ning see, et suures julguses võidakse rumalusi teha.

 

VESI

Vee märgi suur osakaal viitab kõrgele tundlikkusele ning ülevusele, tunnete kaudu. Sinu süda ja

emotsioonid on sinu liikumapanevaks jõuks. Sa ei suuda midagi teha, kui ei tunne tugevat emotsionaalset laengut või tõmmet. Sõna „tunne” on sinu psühholoogias vajalik. Sa pead armastama, selleks, et mõista, tunnetada ja tegutseda, võtmaks ette meetmeid teatud haavatavuse suhtes, millega sa peaksid õppima võitlema.

 

ÕHK

Tervitused suhtlemisele ja liikuvusele! Õhu elemendi suur osakaal soodustab ja tugevdab sinu suhtlemise ja reisimise eelistusi… lühikeste reiside, nii reaalsete reiside kui ka sümboolsete reiside (uued ideed, abstraktsed ja puhtteoreetilised arutlused) eelistamist. Õhu element annab sulle nõtkust ja kohanemisvõimet, tänu millele jääb sul see-eest vajaka eneseteostusest ning pragmatismist.

 

VIIMASEL KOHAL ehk mida on KÕIGE VÄHEM või mis PUUDUB

MAA

Maa elemendi puudus võib tähendada, et sul ei ole huvi materiaalsete ning konkreetsete väärtuste suhtes. Täiesti võimalik, et elad liiga palju oma südames, oma peas, mõistuses või oma entusiasmis. Fakt jääb faktiks- võid osutuda keerulisetes situatsioonides olevaks eluterve mõtlemise või ettenägelikkuse puudumise tõttu. Materiaalne elu on siiski vältimatu, isegi, kui oled idealistlik, unistaja või vähenõudlik. Sa pead tegelema konkreetsete eluliste vajadustega, hoidudes… sellest, et oled hiljem sunnitud nendega hakkama saama, palju ebameeldivamate mooduste abil.

 

TULI

Tule elementi on sinus vähe või üldse mitte. See tähendab, et sinus võib olla puudus soojusest ja lummavast entusiasmist, energiast. Võid paista teiste suhtes ükskõiksena, peaaegu ilma soovita elada või elurõõmuta, ilma söakuseta, pealehakkamise võimeta inimesena. Tegelikult ei ole see tõsi, kuid peaksid olema vabam (laskma endal minna) ning sundima ennast olema julgem, selleks, et näidata oma imetlust ning elujõudu. Kindlasti on sul samasugune elujõud kui teistelgi, aga sul on lihtsalt vaja lasta sellel rohkem vabalt minna ja olla ning selle kallal tööd teha, sest see kõik saab olema sinu enda huvides: laulda, karjuda, tantsida! See on õige tähendus sinu jaoks. Lõppude lõpuks, sind ei hakata kunagi süüdistama, et oled kurb, flegmaatiline, tujurikkuja.

 

VESI

Vee märgi minimaalne esinemine või siis puudumine. Kas tead seda või mitte, aga vähene emotsionaalsus toob probleeme nii sinu kui ka sinu sõprade jaoks. Vee märgi vähesus või puudumine ei tähenda, et sa ei ole võimeline sama palju armastama kui teised, vaid sul võib olla raske väljendada oma südame sügavust ja tundeid. Parimal juhul saad leppida sellega, häälestudes siis pigem sellele, kui õnnestub armastust rohkem väljendada või siis vähemalt teeselda, et tõesti kannatad. Halvimal juhul omandad kohutava harjumuse need peamised väärtused alla suruda. Sul on kalduvus unustada, et need väärtused on kõige rikkamate ja tugevamate inimestevaheliste sidemete aluseks.

 

ÕHK

Ebapiisav õhu elemendi esinemine. Õhk sümboliseerib suhtlemist, vahetust (nt mõtete, kogemuste) teistega, samuti kohanemisvõimet, nõtkust. Kui sa oma kookonist väljud, et rääkida ja suhelda, siis võivad sul olla raskused teiste mõistmisega. Painduvuse puudumise ning kohanemisest keeldumise tõttu võid ootamatult saada sündmusteset ülekoormatud. Pead harjuma jutuajamistega, telefoniga ja mõtlemisega „mobiilsuse, nõtkuse, kohanemise, muutuse” terminites, igasugustes olukordades ning tingimustes. See vabastab sind paljudest ebameeldivustest.

 

PS!

Idamaade ehk Hiina loomaaastad oma elementidega võivad siin ka mõjusid suurendada, vähendada või puuduvat elementi anda.

Vaata täpsemalt siit – > Hiina astroloogia, aastate elemendid.

 

Tõlkinud Ingrid Prass.
CopyRight ©

Allikas:
astrotheme

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar