https://pixabay.com/photos/white-tailed-eagle-bird-raptor-660907/

Sissejuhatuseks…

Šamaanid, vaimude nägijad ja isegi nõiad ning maagid üle maailma on alati õppinud nelja stiihia ehk põhielemendiga töötama, et seejärel nende abiga muid ülesandeid täita. Kuid elemendi valdamiseks ei piisa mõne sellega seotud loitsu õppimisest või selle olemuse mõistmisest – ehkki siit saab alustada.

Eraldi tuleb märkida, et stiihiate valdamisel pole mingit pistmist D&D mängude ja muude “loitsude” vaimus “tulepallide viskamisega”. Mõnedes valdkondades saab viimast ka legaalselt kasutada, kuid šamaanitöö on hoopis teise fookusega.

Ei pruugi veel olla elementide üle kontrolli, kuid nendega saab töötada, luua nendega teatud suhte, saab neid kutsuda, jõuda nende olemuse sügava mõistmiseni. Kuigi on võimalik, et seda arusaama piiravad inimese traditsiooni omadused (ja tema prioriteedid) ning teiste traditsioonide järgijad peavad elementide valdamiseks töötama teisiti.

Seda arvestades on siin artiklis loetletud absoluutsed miinimumülesanded, mis tuleb elementide valdamiseks täita.

Tärniga tähistatud on kindlasti vajalikud iga šamaani jaoks.

Samuti on šamaanitraditsioonis töötaval vaimude nägijal mõttekas omandada kõik need kohustuslikud oskused ja ka need vabatahtlikud, milleks tal piisavalt jõudu ja võimeid on.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar