Sissejuhatust punase kuiva veini kasutamise kohta saab lugeda siit: https://manaratas.ee/punane-kuiv-vein-rahvaravis-ehk-veiniteraapia/

https://pixabay.com/photos/red-wine-carafe-cup-red-vase-1204078/

Furunkul ehk koeranael on mädapaise, mis tekib karvatupe põletiku tagajärjel. Karbunkliks ehk verikoeranaelaks nimetatakse mitmest furunklist moodustunud põletikukollet. Furunkulid on üsna tavalised nii lastel kui ka täiskasvanutel.

Abstsess on mädakogum. Abstsess kui mädapõletik põhjustab valu ning palavikku, haigusilmingud olenevad sellest, millisesse keha piirkonda abstsess on tekkinud. Abstsess tekib tavaliselt bakteritest tingitud põletiku ehk infektsiooni tagajärjel.

Atoopiline dermatiit (AD, ka atoopiline ekseem) on krooniline, ägenemistega kulgev, põletikuline, mittenakkuslik, sügelev nahahaigus. Atoopilist dermatiiti esineb sagedamini perekondades, kus leidub ka teisi atoopilisi haiguseid (atoopilist dermatiiti, bronhiaalastmat ja/või allergilist nohu). Oluliseks osaks nahalööbe kujunemisel on atoopilise dermatiidi korral esinev geenidefekt, mille tõttu naha kaitsebarjäär on nõrgem.

Ekseem on krooniline retsidiveeruv nahahaigus, mille tekkimise põhjuseks erinevalt dermatiidist on sageli ka kehasisesed mõjurid. Ekseemile on iseloomulik naha sügelus ning haiguskoldes üheaegselt esinevad punetus, ketendus, sõlmekesed, villikesed ning lihhenifikatsioon (naha haiguslik paksenemus, karenemus ja kuivus).

Nahavähk on üks enamlevinud vähitüüpidest. See on suhteliselt aeglaselt kasvav pahaloomuline kasvaja. Varajase avastamise korral saab nahavähki ravida. Nahavähi tekkimise risk sõltub inimese genotüübist, fenotüübist ja elukeskkonnast.

Kuidas saab aidata kuiv punane vein ja millised on rahvameditsiini retseptid?

**

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar