https://pixabay.com/photos/insects-forest-anthill-1033718/

Rahvameditsiinil on tohutul hulgal erinevaid vahendeid erinevate patoloogiate ravitsemiseks. Mõned neist on lihtsad ja selged, näiteks kummelitee. Aga teised – sipelgad ja muud putukad ei ole rahva poolt sageli nii lihtsalt aktsepteeritud. Mõni kardab selliseid retsepte kasutada ja mõni peab seda šarlatanismiks.

Metsas jalutades võib sageli märgata, et linnud lendavad sipelgapesadesse ravile.

Ei saa öelda, et haiguste alternatiivne ravitsemine sipelgatega oleks suhteliselt hiljuti tuntuks saanud. Juba iidsetest aegadest on tervendajad teadnud sipelghappe raviomadusi.

Kaasaegses maailmas, vaatamata sellele, et meditsiin ja farmakoloogia on väga arenenud, pöördub üha rohkem terviseprobleemidega inimesi looduse poole.

Sipelgateraapia ei ole tavaline üldtunnustatud praktika. See alternatiivmeditsiini vahend on aga üks väheseid, mis aitab vabaneda erinevatest haigustest.

Inimesed, kes on aga juba jõudnud teatud vaevuse raviks kasutada näiteks sipelgaid, teavad, et see toimib.

Sipelga näärmete eritatav vedelik säilitab kõike, elava kehaga juhtub imesid, ei saa olema isegi kortse ega haiglast jumet näos.”

Muidugi, enne sipelgate kasutamist tuleks selgeks teha, kas esineb allergilisust nende suhtes (anafülaktilise šoki oht). Üldiselt on enamik sipelgaliike selles mõttes ohutud. Näiteks Eesti metsades elavate arukuklaste suhtes ei ole andmeid surmajuhtumite või anafülaktilise šoki kohta. Lõunamaades asuvate sipelgate suhtes aga tasub olla väga ettevaatlik.

Pidage meeles ka, et alternatiivravi sipelgatega, kuigi see on end tõestanud tõhusa vahendina paljude vaevuste korral, tasub siiski nõu pidada arstiga, et vältida soovimatuid tagajärgi. Ravi peaks olema kompleksne, st kasutada paralleelselt ka tavameditsiini võimalusi. Ainult sel viisil saate saavutada maksimaalse terapeutilise efekti ja vabaneda konkreetsest haigusest.

Sipelgateraapia toob erakordset kasu siiski ainult siis, kui need on korralikult ette valmistatud ja asjakohaselt kasutatud.

Saab kasutada nii välis- kui ka seespidiselt.

!!! Oluline on jälgida proportsioone ravimite valmistamisel ja annuseid nende kasutamisel.

NB! Raviks sipelgaid kogudes püüdke sipelgapesa mitte kahjustada.

Paljud valavad tänutäheks sipelgapesa kõrvale suhkrut, mida sipelgad nii armastavad. „Sööge, koguge jõudu ja oodake mind jälle!”

Need, kes praktiseerivad perioodilisi kohtumisi metsasipelgatega, kinnitavad, et nad pole enam kunagi haiged olnud.

***

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar