inet-health.ru

Farmaatsiatööstus on selle lihtsa vahendi – soola, inimteadvusest peaaegu välja hirmutatud.
Hüpertoonilise lahuse häda seisneb selles, et see on liiga lihtne ja liiga odav ning teda ei saa patenteerida. Rafineerimata keedusool, mis ei maksa peaaegu midagi, on saadaval igas toidupoes. Sobib ka kõige tavalisem kivisool.

Aga soolavannid, nina loputamine, soolalahusega näonaha puhastamine (kortsude vastu), põskkoobaste läbi pesemine… Kõik see on kontrollitud ja töötab! Peaaegu sarnaselt töötab venituste ja mastopaatia korral vahest ka inglise sool (magneesium).

Näiteks II Maailmasõja ajal kasutati Venemaal haavatute ravil keedusoola hüpertoonilist lahust, asetades saastunud haavale, suurele pinnale, soolalahuses korralikult niisutatud suure ja lahtise rätiku. 3 -4 päevaga muutus haav puhtaks ja roosaks, palavik taandus peaaegu normaalsete näitajateni, hiljem asetati jäsemele kipsilahas. Veel 3-4 päeva ja haavatu saadeti tagalasse.
Hammaste ravis, kui tekkis kaaries koos granuloomiga, kadus selle meetodiga probleem 2 nädalaga.

Sellised sidemed on suurepärane vahend väga paljude haiguste korral.
Paljudel juhtumitel on soolalahuses immutatud side olnud tunduvalt efektiivsem, kui kõik ravimid kokku.
Siiski soovitatakse kasutada sooolamähiseid täiendava ravimeetodina, lisaks tavaravile, eriti kui on probleeme ehk haigusi rohkem.

 

TOIME…

Asi on selles, et mitte rohkem kui 10 %-lisel soolalahusel on adsorbeerivad omadused. Soolalahus tungib läbi nahapooride organismi, reageerib kudedevahelise vedelikuga. Sool tõmbab kudedest välja üleliigse vee, koos sellega patogeense mikroflooraga nakatunud vedelikke, kogu mustuse, selgroost ja organismi haigetest kudedest kuni nahani, ravides nii sisemisi kui ka väliseid kahjustusi. Kahjustamata seejuures organismi enda rakke, kudesid.

Niisiis vastavalt sellele, kuidas sidemealustest koekihtidest tõmmatakse vedelikku välja, hakkab ülespoole tõusma vedelik sügavamatest koekihtidest, tõmmates endaga kaasa kõik haigustekitajad: mikroobid, viirused ja orgaanilised ained. Sel viisil, sideme toimimise ajal, toimub haige organi kudedes vedeliku uuenemine, puhastumine patogeensest mikrofloorast ja reeglina patoloogilise protsessi likvideerumine.
Kusjuures soolasideme mõju ei ole ainult konkreetsele piirkonnale, vaid mõjub ka kogu organismile tervikuna tervendavalt.

Kasutatakse nii hüpertoonilise soolalahusega mähiseid, plaastreid kui ka soolakuivmähist ning soolasalvi, isegi soolaga immutatud riideid seljas.

 

KASUTAMINE….

  • vähk, nahavähk, sünnimärk, kasvajad; rinnanäärme adenoom, eesnäärme adenoom, emakakaela vähk, eesnäärme adenoom
  • haavade raviks
  • kerged põletused
  • põletikulised infektsioonid
  • osteomüeliit ehk luuüdipõletik
  • kergekujulised abtsessid, mädakolded
  • hambaravis: kaaries
  • kopsuhaigused, kopsupõletik, läkaköha, haimoriit (põskkoopa põletik), nohu
  • koletsüstiit, nefriit (neerupõletik), krooniline apenditsiit (ka krooniline)
  • reumokardiit, radikuliit, liigeste reuma, osteomüeliit, bursiit, (põlve) liigespauna põletik, kaelalihaste liigesepõletik, kukekannus
  • peavalu
  • abtsessid, hematoomid
  • kehvveresus
  • sisemised verejooksud; varrikoos; rasked verevalumid kopsudes
  • gangreen, veremürgistus
  • neuroosid

 

SOOLALAHUS JA SIDEMED…

NB! REEGLID meetodi kasutamisel:

1000listnik.ru
  • Raviv efekt on ainult siis, kui side on õhku läbilaskev. See määrab ära kasutatavad materjalid, need peavad olema hügroskoopsed ehk kergesti märguvad ja puhtad (eriti kui arvestada käterätikute kasutamist). Parimad on linased või puuvillased kangad-rätikud. Paremad on rätikud, mida on juba korduvalt pestud. Kui muud võimalust pole, võib kasutada ka marlit.
  • Marli asetatakse nahale 8-kihilisena. Kõik teised materjalid 4-kihilisena.
  • Soolaside toimib lokaalselt – ainult haigele organile või keha piirkonnale. On tarvis täpselt teada probleemi asukohta.
  • Keedusoola hüpertoonilise lahusega side toimib järk-järgult. Ravieffekt saavutatakse 7 – 10 päevaga. Probleemist olenevalt võib aega kuluda ka rohkem.
  • Soolalahuse kasutamisel tuleb olla ka ettevaatlik. Soolalahuse kontsentratsioon ei tohi ületada 10% ja samas mitte alla 8%. Kangem lahus ei ravi paremini! Kõrgema kontsentratsiooniga lahus võib põhjustada mähise piirkonda jäävates kudedes kapillaarveresoonte purunemist.
  • Soolalahust võib kasutada ainult sidemega. Mitte mingil juhul ei tohi teha kompressi! Mähis erineb kompressist selle poolest, et kilet ei panda.
  • Puhas peab olema ka nahk ehk siis seal ei tohi samuti olla mingeid kreeme, salve, määrdeid jne.
  • Mähise asetamisel peab lahus olema parajalt kuum.

    zid.com.ua
  • Peale rätiku lahusest väljavõtmist mitte väga tugevasti kuivaks väänata. Kangas peaks jääma parajalt niiskeks, mitte väga kuivaks.
  • Kangale mitte midagi peale panna. Kinnitada vaid leukoplaastri või sidemega ja kõik.
  • Kopsuprobleemide korral (verejooksuga seotud probleemid välja arvatud) on side parem asetada seljale. Selleks, et side seljale paremini liibuks võib sideme ja mähise vahele pikki selgroogu asetada kokkuvolditud rätiku.
  • Rinnakorvi võib siduda tugevamalt, kuid mitte nii, et hakkaks hingamist takistama.
  • Kõhu piirkond siduda tugevamalt, sest öö jooksul side lõdveneb ja tema mõju seetõttu väheneb.
  • Hommikul, kui side eemaldatud, tuleb teda loputada soojas vees.

 

KUIDAS VALMISTADA 10% SOOLALAHUST JA TEHA SELLEGA MÄHISEID:

lubodar.info
  1. Võtta 1 liiter sooja keedetud vett, lumesulamisvett või vihmavett
  2. Liitrisse vette panna 90 g keedusoola (3 supilusikatäit, ilma kuhjata) või 2 ilma kuhjata tl 1 klaasi vee kohta. Haigele mugavam on, kui vesi on umbes 50 kraadi.
  3. Segada, kuni soolakristallide lahustumiseni. Nüüd ongi 9% soolalahus valmis.
  4. Pesta eelnevalt kehe piirkond sooja vee ja seebiga ning kuivatada pehme rätikuga.
  5. Võtta rätikud või marli, mida mähiste valmistamisel kasutada ja panna need 1 minutiks soolvette seisma. Seejärel kergelt välja väänata, nii, et ei jääks tilkuma. Liiga kuiv pole efektiivne. Liiga märg on ebameeldiv.
  6. Asetada mähised kohale ja katta puhta lambavillaga (ilmselt sobiks ka mitmekihiline villane riie, kui muud varianti pole. Puhast villa võib ilmselt turult saada või leida üles mõni lambakasvataja, kes hädast välja aitab, kuid artikkel ütleb, et peab olema vill.) Kõik see teha enne und.
  7. Siduda kinni marlisidemega, plaatriribaga või mõne muu õhku läbilaskva sidemega (elastikside). Mitte kasutada kilet.
  8. Hoida peal hommikuni. Tavaliselt kokku 10 – 13 tundi, sest pealhoidmise aeg sõltub ka probleemist, indiviidist jm. Haige võib sideme peal olemise ajal tunda jahedust.
  9. Puhastada piirkond niiske riide või salvrätikuga.
  10. Protseduuri korrata järgmisel õhtul.

 

VÕIMALUSED KASUTAMISEKS…

inet-health.ru

KASVAJAD

Operatsioonijärgsete komplikatsioonide vältimiseks.

 

RINNAVÄHK

4-kihiline puuvillasest rätikust soolalahusega side mõlemale rinnale 8-9 tunniks öösel. Võib piisata 14 korrast panemisest.

 

EMAKAKAELA VÄHK

Asetada soolalahusega immutatud tampoonid otse emaka kaelale 15 tunniks. Teha nii vähemalt 2-3 nädalat.

 

EESNÄÄRME ADENOOM

Võib piisata 9-st seansist.

 

HALVALOOMULINE SÜNNIMÄRK

Võib piisata näiteks 5 korda sideme panemisest.

 

KERGEKUJULISED MÄDAKOLDED, ABTSESSID

Teha nõrgem soolalahus toatemperatuuril oleva veega. Soolalahusega side asetada kahjustatud piirkonnale ja kinnitada sidemega nõrgalt.

Võtta side ära 2-3 tunni pärast ja pesta piirkond hoolega steriilse marliga.

Sooja veega tehtud soolasidemeid võib teha regulaarselt.

Kui tekib spontaanne mäda eritumine, siis töödelda piirkond antiseptikuga.

Profülaktilises mõttes võib pöörduda võimalikult kiiresti arsti poole.

 

ÄGE KOLETSÜSTIIT

Nädala vältel asetada maksale puuvillastest käterättidest soolalahusega mähised (4 kihti) ning jätta need peale terveks ööks. Mähise asetada vasaku rinna keskjoonelt kuni kõhu keskjooneni ning laiustpidi rinnast kuni selgrooni tagapool ja siduda sidemega kinni.

10 tunni pärast side eemaldatakse ja samasse piirkonda asetatakse pooleks tunniks soojenduskott (näiteks soolakott). See on vajalik selleks, et läbi sügava soojendamise laieneksid sapiteed, selleks et paks sapimass saaks vabalt liikuda soolestikku. Soojenduskott on sellel juhtumil kohustuslik.

 

NEFRIIT (NEERUPÕLETIK)

Vesitõve ennetamiseks.

 

LUUÜDIPÕLETIK

Täiendava ravimeetodina põletiku kiireks vähendamiseks ning kudede paranemise kiirendamiseks.

 

NOHU, PÕSKKOOPA PÕLETIK,VIIRUSED (nö külmetusviirused)

Nohu ja haimoriidi korral asetada sidemed ninapiirkonnale ja ninajuurele. Vältida lahuse silma sattumist.
Nohu kaob tunni-pooleteisega ja hommikuks on ka peavalu kadunud.
Haimoriidi ehk põskkoopa põletiku korral pöörduda ka arsti poole.

Viiruste korral asetada soolalahusega immutatud side kuklale ja laubale terveks ööks., kohe esimeste kergete sümptomite ilmnemisel või hiljem, haiguse vaibumise perioodil. Ägedas seisus ja palavikuga ei tohi teha.

Kui aga on jäädud hiljaks ja haigus jõuab sügavamale neelu ning bronhidesse tungida, siis, samaaegne side nii peale kui kaelale/kurgule (3-4 pehme riide kihti) ja seljale (2 kihti niisket kangast ja 2 kihti kuiva) ja see jätta peale enamasti terveks ööks. Aitab hingata. Tervenemine toimub tavaliselt 4-5 protseduuriga. Ei pea tingimata koju jääma ja saab edasi töötada.

 

inet-health.ru

LÄKAKÖHA

Panna soolasidemed selja peale. Köha möödub 1,5 tunniga. Panna side igaks ööks. Haigus võib täielikult kaduda 4 päeva pärast.

 

PEAVALUD

Juhul, kui peavalu pole seotud ajukasvaja või mõne somaatilise haigusega.

Peavalude korral asetada soolalahusega immutatud side kuklale ja laubale terveks ööks.

 

NEUROOSID

Soolaside asetatakse täiendava ravimeetodina bioloogiliselt aktiivsetesse punktidesse, et neid stimuleerida ning normaliseerida närvisüsteemi tööd.

 

KAARIES

Juhul, kui tõesti hambaarsti juurde ei saa mingil põhjusel.

Soolasidet võib teha ka põletikulisele igemele.

 

APENDITSIIT EHK PIMESOOLE PÕLETIK

Soolasidemeid kasutatakse peale operatsiooni, haava piirkonnas.

 

ARTRIIT

Paistetuse ja valu vähendamiseks.

Soolasidemeid kasutatakse tavaliselt haiguse vaibumise perioodil, hilisemate komplikatsioonide vältimiseks.

 

RADIKULIIT

Täiendava ravimeetodina asetada soolasidemed probleemsele piirkonnale.

 

KEHVVERESUS

Panna ööseks selga soolaga immutatud püksid ja pluusi. Võiks teha nii vähemalt 3 nädalat.

 

VASTUNÄIDUSTUSED…

Mõningad nahahaigused, nii nakkuslikud kui ka mittenakkuslikud.

Kui on kopsuverejooks.

 

Toimetanud ja tõlkinud Ingrid Prass

PS! Edaspidi ka teistest soolaga ravimise võimalustest.

Allikad:
venoz.ru jizn.com.ua
golbis.com
golbis.com tõlkinud Mati Rebane

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar