pixabay.com/photos/sunset-tree-sun-view-clouds-2314099/

Tõeline armastus – sügav ja eluterve on vaikne.

Ta joob pühapäeva hommikul kohvi koos inimesega, keda ta tunneb juba aastaid. Vaadates, kuidas päikesekiired tema nägu puudutavad. Naudib kõiki tema näojooni.

Tõeline armastus on õrn ja tagasihoidlik, kuigi mõnikord võib see olla ka julge ja järsk. Ta ei nõua heakskiitu ja mitmesuguseid moodsaid “nippe”.

Tõeline terve armastus on täis keerulisust. Ta ei kiida heaks isemeelset käitumist ja oma ebarealistlikele pettekujutelmadele järeleandmist. Tõeline armastus sunnib sind vastulööki andma oma lapselike kalduvustele, tõugates tagant muutustele ja arengule.

Tõeline armastus palub sul paremaks saada, sest sa oled selleks tõesti võimeline. Ta toob sinus esile parima.

Tõeline terve armastus on hariv. Ta sunnib sind nägema asju täiesti uue nurga alt ja oma teadmisi perioodiliselt üle vaatama.

Tõeline terve armastus seab proovile valusa minapildi, millesse oled liiga kaua uskunud. See paneb sind ennast ja teisi inimesi rohkem kaastundlikumast vaatenurgast ümber hindama.

Ta lõhub müürid, mille olete alateadlikult enda ümber ehitanud, inspireerides teid neist enda hüvanguks vabanema.

Tõeline armastus on nähtamatu. See on nii ebameeldivad vestlused kui ka kompromissid, mida te poleks kunagi varem teinud. Tõeline armastus tähendab teise inimese vajaduste seadmist enda omadest ettepoole, mõeldes, kas sa oled selleks üldse võimeline.

Tõeline armastus juhatab sind kohtadesse, kus sa varem olla ei soovinud, kuid nüüd märkad üllatusega, kui lihtne on uute tingimustega kohaneda.

Tõeline armastus on dünaamiline. Täna on see põnev ja romantiline, homme aga proovilepanev ja valus. Armastus ei ole rongipeatus, kus saab lihtsalt maha tulla.

Tõeline armastus kasvab koos teiega. Ta juhib teie vajadusi ja edu. Ta on julge, kui vajad julgust, ja pelglik, kui pead leppima.

Tõeline armastus areneb ja muutub sama palju kui sina. See kohandub nii, et see vastaks teile praegu vajamineva armastuse tüübile.

Tervel armastusel on lepitav iseloom. Tõeline armastus on kõige ümbritseva märkamatu algpõhjus. See on teadmine, et sind toetatakse alati. See tunne, et terve armee toetab igas lahingus. See on teadmine, et te pole üksi.

Tõeline armastus – sügav ja terve – see pole sugugi see kirglik ja kõikehõlmav leek, millest me kõik lugeda ja kirjutada armastame. See on söed, mis võivad aastaid hõõguda. See on inimesed, kes on võtnud enda õlule kohustuse – hoida nendes sütes sooja.

***

Tõlkinud Ingrid Soosaar.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar