By Unknown author – https://www.crystalinks.com/hopiwoman.jpg, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93841435

Hopide jt Ameerika põlisrahvaste vanemate ennustused on selliseid päevi (nagu on praegu) juba ammu ennustanud. Tänapäeval näib maailm olevat murdepunktis.

Algab järjekordne mõttetu sõda, seekord Ukrainas, ja õudus jääb õhku rippuma. Tundub, et tuntav pimedus hakkab kogunema, kui suurriigid Hiina ja Venemaa näivad joonduvat, näidates näpuga lääne poole.

Paljude inimeste jaoks tundub, et juba mõnda aega on tulemas midagi suurt, isegi apokalüptilist.

Hopi ennustuses räägitakse neljanda maailma lõpust ning viiendasse maailma sisenemisest.

Maailm, kus valitsemise võib haarata tugevaim armee, nõuab meie usalduse täitmist hooldajatena, et me õpiks tarkust võimule seadma.

Iga vallutustele rajatud impeerium peab paratamatult lagunema. Seda me täna näeme.

Me ei tea, mida tänased uudised järgmiseks toovad. Kuid murdepunktiks saab olema 2025. aasta – tagasipöördumise punkt inimkonna jaoks.

Põhjus on keeruline: kaasaegne eluviis riivab loodust, Eluringi ja Maad.

Nafta puurimine maailma piirkondades, kus naftat ei tohiks kunagi kaevandada, ainult süvendab inimeste loodud dualistlikku mõtteviisi.

Perspektiivi puudumisel me ekspluateerime, puurime naftat, saastame vett, raiume metsi, kogume materiaalset rikkust, muutudes üha eraldatumaks ja lõpuks mürgisemaks robotühiskonnaks. Näiteks Monumentide Orus navahode territooriumil USA-s on võimalik näha petroglüüfi, mis meenutab robotisarnast olendit (muidugi võib see olla kokkusattumus, aga…)

See on midagi, mille peale venelased, mitte põlisameeriklased, hiinlased ja muu maailm peavad ärkama – ja kiiresti. Kas see on üldse võimalik?

USA edelaosa põlisrahvaste vanemad elavad kosmoloogia järgi, mis austab Maad võrreldes meie masinate ebareaalsusega.

See, mida vanemad ütlevad, on tarkus, mis pärineb varasemast ajast kui lääne tsivilisatsioon. Selle juured on palju sügavamal ja ei põhine pelgalt mahhinatsioonidel ja teadusel, vaid tervel kosmoloogial, mis meil võis viimati olla vanade kreeklaste juures. See, mida neil on öelda, on ennustanud seda, mida domineeriv ühiskond peab lõpuks õppima.

Meie tehislikus kandilises maailmas on sõna “eluring” otseses mõttes amputeeritud. Müüt on tegelikkuse mõistmise aluseks.

Kreeka jumalad ei olnud pelgalt väljamõeldis. Läänes me oleme unustanud, kuidas Poseidoni ja “jumalaid” austada. Mitte abstraktsed, kehatud religioossed jumalad, vaid telluurilised, geoloogilised, elementaarsed üksused, mis ühendavad maailma. Navahode kachinad kujutavad endast hozho – ilu – elemente ja põhikontseptsiooni.

See ilu on kosmose keskmes ja koosneb kolmest kihist, vaimust, vaimust ja kehast, peegeldades budistlikke uskumusi. Kuid meie teadusmaailm eraldab elemendid, ignoreerides ja lükates tagasi kõike peale füüsilise. Oleme kaotanud ühenduse allika, hozho, universumiga. Seetõttu läheb maailm tasakaalust välja, nagu vanemad teadsid juba ammu, kuid tänapäeva maailm on neid suuresti ignoreerinud.

Kuigi võime teadusele omistada palju suurepäraseid eeliseid, eriti pandeemia aastatel, võib see olla piiratud vaatenurk.

Muutuste tuuled algasid palju aastaid tagasi. Meie teadus on üliraske ja sellel puudub informatiivne kohalolek… see eraldab, analüüsib, lahustub, purustab killud ega oma vertikaalset seost tagasi allikaga, milleks on universum.

Väljaspool selle universumi kesta on veel üks universum. See on täpselt selline, millele jõuavad järele kõige helgemad teadlased, keskendudes materiaalsele, mis on paljude inimeste arvates illusoorne maailm.

Tegelikkuses on maailm kvantväli ja kõik on liikumises ja teavitab kõike muud. Kuid meie teadus-, rahandus-, haridus- ja tervishoiusüsteemid on jaganud olemasolu osadeks ja tükkideks. Maailm ei ole nimisõna; see on tegusõna. Elu tekkis voolavast, omavahel seotud voolust. See, mis oli kunagi sidus ja omavahel seotud, rebeneb praegu laiali.

Õnneks kirjeldab tegusõna tegevust ja seda on võimalik ümber pöörata, kuid see nõuab kiiret muutmist.

Peame oma käitumist ja meelt muutma, mõttes, kehas ja vaimus, muidu hukkume.

Lõppkokkuvõttes võib see aga lõpuks lõppeda “elu väärastumisega”. Siis võib maalähedaste põlisrahvaste tarkus lubada elul jätkuda.

Mõnikord tuleb maa päästmiseks hävitada mõned asjad, mis hävitavad maad. See on loomulik protsess. Siin ei saa sina ega mina midagi teha.

Võib-olla suudame me selle kaudu luua uue maailma, inimeste maailma. On olemas teine maailm. See teine maailm on tulekul.

Navaho põlisrahvaste vanemad valmistuvad järgmiseks 500 aastaks. Nad on kindlad, et see tuleb, sest nemad elavad kosmoloogia järgi, mis austab Maad.

Hopi ennustustes toob Powateoni aeg puhastuse, sotsiaalsetest ja ökoloogilistest häiretest, mis lõpuks toob maailma inimestele püsiva rahu aja.

Kuid enne seda peame läbima tormisilma.

Allikas:

https://the-cosmic-web.com/2022/02/25/what-the-hopi-and-indigenous-elders-say-about-earths-tipping-point/

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar