pinterest.com/pin/509399407839209882/

Viikingid olid paganausku. Neil olid omad jumalad, keda nad kartsid ja kummardasid.

Seega Skandinaavia on maailmale tuntud mitte ainult kala ja ilusate fjordide, vaid ka võimsatest jumalatest rääkivate müütide poolest. Jumalatest, kes kaitsevad vapraid ning ennastsalgavaid viikingeid. Kuulsatest sõjameestest on alles jäänud legendid, mis suust suhu kanduvad läbi aegade.

Aga nii paradoksaalne kui see ka pole, muutusid muidu lahingu eel hulljulged viikingi sõjamehed justkui kaitsetuteks väikesteks lasteks, kui asi läks maagiale ja võlukunstile.

Erilist austust omasid kolm norni nõida – Urdr, Verdandi ja Skuld, keda oli õnnistatud andega määrata maailma, inimeste, hiidude, kääbuste ja isegi jumalate saatust. Neid on nimetatud ka saatusejumalannadeks. Kududes pikka köietaolist saatust, laulsid nad samal ajal pühalikku laulu.

Oma igapäevaseid koosolekuid pidasid nad ilmapuu Yggdrasili all. Iga päev külastasid neid kolme norni nõida jumalad, kellele meeldis neilt nõu küsida. Isegi peajumal Odin pöördus nende poole abi saamiseks. Nornid vastasid tema küsimustele, kuid vaikisid sellest, mis puudutas tema enda või teiste jumalate saatust.

Iidsetel aegadel peeti tavaliste surelike jaoks kõrgeimaks kingituseks seda, kui neid kaasati jumalate hulka. Selle nimel läksid viikingid kõige kohutavamatesse lahingutesse ja surid rõõmukisaga huulil.

Samuti peeti suurimaks tasuks jumala eeskoste all olemist, kuna see tähendas, et patroonjumal mitte ainult ei kaitsnud, vaid andis ka samasid omadusi, mis tal olid endal.

Aga selleks, et neid omadusi saada, tuli kasutada selle jumala sümboleid, et siis sellega seoses saada kõigepealt jumala soosing.

Vastsündinuid peeti sünnihetkel jumalale pühendatuks, kuni nad teadlikult valisid enda jaoks mingi taevase patrooni.

Sündida õnnetähe all, see tähendas leida oma jumal – see määras suuresti iidsete viikingite elu mõtte.

Nii on ka viikingite horoskoobis – igat märki valitseb kindel viikingite jumal, kelle omadused siis piltlikult öeldes „kukuvad taevast alla” sellele inimesele, kui kasutada neid sümboleid.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

 

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar