Авторство: Николай Константинович Рерих. http://gallery.facets.ru/show.php?id=3&setSize=8, Общественное достояние, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68547494

Heli müsteeriumist ja selle seosest tulega on kirjutatud Agni Jooga õpetustes.

Elava Eetika õpetuse ehk Agni Jooga aluseks on Jelena Roerichi (1879–1955) valitud päevikumärkmed vestlustest Suure Õpetaja Moryaga. Neid raamatuid on kokku 14.

Elava Eetika õpetus – see on eetilise, filosoofilise ja teadusliku maailmatunnetuse süntees, üks XX sajandi vaimseid tippsaavutusi.

Elav Eetika kätkeb endas üksikasjalikku inimkonna kosmilise evolutsiooni kontseptsiooni ja tugineb energeetilisele maailmavaatele, mille kohaselt kõik nähtused maailmas on energia-olemusega.

Agni-jooga termin ise pärineb India varasematest traditsioonidest. Agni on india mütoloogias tulejumal, üks veedade tähtsamaid jumalaid. Tulejoogas tähendab see tööd sisemise valguse ja tulega, energiakeskuste ja energiavoogudega, mis puhastavad vaevumärgatava elektromagnetilise energiavälja meridiaane.

Viiteid sisemisele valgusele ja tulele leiab ka šamanistlike praktikute tööde kirjeldustest ning kõigi usundite müstilistest traditsioonidest, milles valgust ja tuld (või tänapäeva kõnepruuki kasutades “energiat“) käsitletakse kogu reaalsuse ja olemasolu olemusena. Sisemise tule kasutamine puhastumiseks on üks peamisi alkeemilise traditsiooni toiminguid. (allikas: https://www.telegram.ee/vaimsus/telegrami-jarjejutt-alkeemiline-kaemus-ii)

Allpool sellest, kuidas on seotud heli ja värv, heli ja inimese aura, kuidas mõjuvad sõnad tervisele. Heli ja inimhääle saladusest. Milline seos on tulega?

***

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar