https://pixabay.com/photos/potatoes-linen-bag-bag-zipper-food-2961672/

Ühel päeval tuli õpilane Meistri juurde ja küsis:
„Õpetaja, sa oled nii tark. Ja rahulik. Sa ei saa kunagi kellegi peale vihaseks ega solvu. Aidake mul ka selline olla.”

Õpetaja naeratas kavalalt ja palus õpilasel tuua ühe kartuli ja läbipaistva koti.

“Kui sa saad kellegi peale vihaseks või solvud,” ütles õpetaja, “siis võta see kartul.” Ühele poole kirjuta oma nimi, teisele poole selle inimese nimi, kellega konflikt tekkis. Ja pane see kartul kotti.”

„Ja see on kõik?” küsis õpilane hämmeldunult.

“Ei,” vastas õpetaja, “seda kotti pead nüüd endaga kaasas kandma. Ja iga kord, kui veel kellegi peale solvud või vihaseks saad, lisa talle üks kartul.”

Õpilane nõustus.

Mõõdus mõni aeg. Õpilase kott täienes veel paari kartuliga ja oli juba päris raske. See muutus raskeks kaasas kanda. Lisaks hakkasid kotis olevad kartulid riknema. See oli kaetud libedalt vastiku kattega ja hakkas eritama teravat ebameeldivat lõhna. Lõhn oli liiga tugev ja vänge.

Õpilane tuli õpetaja juurde ja ütles: „Seda kotti ei ole enam võimalik endaga kaasas kanda. Esiteks on kott liiga raskeks läinud ja teiseks on kartulid halvaks läinud. Ja üldiselt ma ei saa aru, mis on teie ülesande mõte?”

Õpetaja naeratas vaikselt ja vastas:

„Kõik see on väga sarnane sellega, mida kannad oma südames, kui sulle mõned inimesed ei meeldi.

Sinu hinges toimub sama, mis on sinu kotis. Kui sa kellegi peale vihastad või solvud, tekib sinu hinge lisakoormus. Nagu kartul. Sa lihtsalt ei pane seda alguses tähele. Siis on kartuleid aina rohkem. Su süda läheb aina raskemaks. Ja siis hing mädaneb selles kotis nagu kartul.

Vihkamine söövitab hinge ja teeb selle haigeks. Kui sa ei talu riknenud kartulite lõhna, siis kujuta ette kibeduse ja pahatahtlikkuse “lõhna”, mida iga päev oma südames kannad

Andsin sulle võimaluse jälgida kogu protsessi väljastpoolt. Iga kord, kui otsustad solvuda või, vastupidi, kedagi solvata, pea meeles mädanenud kartuleid. Mõtle, kas vajad hinge rasket mädanemist.
Me loome oma pahesid ise. Kas me peame siis tassima kotti mädanenud kartuleid?”


Süda on ilus aed, mida tuleb regulaarselt puhastada. See vabastab ruumi tõeliselt headele asjadele.

***

Tõlkinud Ingrid Soosaar.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar