https://fermer.blog/bok/hvoynye-derevya/sosna/sosna-polza-i-vred/14083-poleznye-svojstva-sosnovoj-smoly.html

Männivaik on männipuu tüvel hangununa atraktiivne moodustis. Juba seal puutüve peal on tal tervendavaid omadusi. Isetervendavaid. Igasugune lõige, koore kahjustus tekitab selle arengule ohtu. Ja puu kaitseb, paraneb ise, eritades haavast ravivedelikku. Seente eosed, putukad, mikroorganismid ei saa läbi selle puutüve sisse siseneda.

Inimene märkas, mõistis ja hindas looduse vihjet ning hakkas vaiku kasutama oma haiguste ravimiseks.

Männivaik on hindamatu kingitus inimkonnale Emakese looduse poolt. Juba ammusest ajast on see tuntud oma tervendavate omaduste poolest.

https://hvorast.ru/sosna/polza-sosnovoy-smoli

Vaigu kõrgeid bakteritsiidseid omadusi kasutati Vana-Egiptuse palsameerivate ainete koostistes. Isegi pärast 3000 aastat pole need oma omadusi kaotanud.

Männivaiku on eri paikade elanikud kasutanud paljude haiguste ennetamiseks ja raviks. Traditsioonilised ravitsejad on proovinud arvukalt erinevaid viise.

Raskete haavade vaiguga töötlemine päästis sõja ajal haavatud sõdurite elu. Paljud vanad retseptid, mis kasutavad „männimahla”, on endiselt nõutud ja on aktuaalsed ka praegu.

Ametlik meditsiin tunnustab hangunud „männimahla” ravivaid omadusi. Farmaatsiaettevõtted toodavad vaigupõhiseid ravimeid.

Soovitavad on jalutuskäigud männimetsas, inhalatsioon ja salvid männivaigu baasil.

Männivaiku võib tarvitada nii välis- kui ka seespidiselt.

*

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar