Tõenäoliselt olete kuulnud, kuidas keegi teie tuttavatest nimetab ennast empaadiks ja hakkab jutustama sellest, kuidas tal on kõrgenenud tundlikkus.
Võimalik, et ta on tõesti selline inimene.

Kuid paljud, kes seda terminit kasutavad, kasutavad seda lihtsalt katteks.

consciousreminder.com/2017/02/28

Asi on selles, et mingil eluhetkel said nad hingelise trauma (nagu paljud meist) ja nüüd üritavad nad leida oma nõrkusele õigustust, peites ennast „empaadi” termini nagu kilbi taha.
Nad ei kahtle, siiralt ennast empaadina identifitseerides – ülitundlike isiksusena, kes on kutsutud päästma seda maailma, mis on teiste inimeste poolt praktiliselt hukutatud.
No nad vähemalt arvavad nii.

Aga on vaja vahet teha tõelistel ja võltsempaatidel, neil kes on mõjutatud psühhokeemilisest tasakaalutusest ja kes tõesti paistavad silma kõrgenenud tundlikkusega ümbritseva maailma suhtes.
Kuna empaatide elu peamine aluseks on emotsioonid, on neil palju kõrgem emotsionaalne intellekt, võrreldes teiste inimestega. Ja muidugi ei võta nad seda omadust kui ordenit, mida on vaja rinnas kanda ja igale vastutulijale näidata.

Ei ole tähtis, kes te olete ülitundlik inimene, vegan või meditatsiooni austaja.
Kõige tähtsam on, et te oleksite hea inimene, et ei kardaks kohtuda iseendaga näost näkku, oma sisemiste deemonitega, mitte peita ennast nende eest ning mitte projitseerida neid välisesse maailma.
PS! Projitseerimine – see on teisele teisele samade joonte ja tunnete omistamine, mis endale.

Siiski eelistavad paljud inimesed varjata oma nõrku kohti isegi iseenda eest, süüdistades kõigis oma probleemides halba maailma.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

 

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar