See ennustamisviis on eriti levinud Siberis ja Mongoolias, nii šamaanide kui ka tavaliste inimeste hulgas.

Miline kee sobib?

Kasutada võib ükskõik millist keed, milles pärlid või helmed on üksteisest eraldatud, kinnituse või lukuga.

Vaja on keed, millel oleks tutike, „otsake” või „saba”.

Sobib ka näiteks hiina jõukäevõru, sest selles on samuti äärmine pärl sabakesega.

Ei sobi ühesugustest pärlitest või helmestest kee.

 

Ennustama hakates:

  1. Sulgege silmad.
  2. Mõelda küsimusele, teemale või valdkonnale, mille kohta soovitakse teada.
  3. Pärlikeed käes hoides sõrmitsege neid kuni tuleb mõte ühel neist peatuda.
  4. Võtke see pärl vasaku käe sõrmede (pöidla ja nimetissõrme) vahele ja avage silmad.
  5. Vaadake, kui kaugel asub see lähimast kinnitusest, sabaksest või tupsukesest.
  6. Lugege pärleid 6-ste gruppidena lähima kinituse poole.
  7. Juhul, kui viimases grupis on pärleid vähe, pidage meeles, kui palju neid on.
  8. Neid võib olla 1 – 5 või 0 (kui viimases grupis oligi 6).
  9. Nende järgijäänud pärlite arvu järgi seletada ennustust.

 

Helmeste abil ennustamine nõuab inspiratsiooni.

SELETUSED TÕLGENDAMISEKS, kui järgi jäi:

1 pärl

Üsna soodus märk. Võivad tekkida raskused perekonnaga: vaimud on valmis aitama neid lahendada. Tervis on tugev. Kadunud asjad leitakse kergesti üles. Hea märk teekonna alustamiseks. Tänage vaime 13 lõhnaküünla süütamise ja ohvrianniga.

2 pärli

Palju raskusi, tõenäoliselt vaenuliku vaimu tempude tõttu. Oht saada häbistatud. Vaja on teha rituaal vaenuliku vaimu äraajamiseks. Haigele pandi vale diagnoos ja teda on vaja näidata teisele arstile. Kaotus võistlusel. Kadunud asju ei leita.

3 pärli

Harilikult hea märk, kuid ennustab perekondlikke raskusi. Ennustatava poolt ettevõetu täitub osaliselt. Materiaalne heaolu mitmekordistub. Haiguse korral tuleb teha haigusttekitava vaimu äraajamise rituaal. Tehke rituaal, et leida üles kadunud asjad. Teeleminejat ähvardab paljaksröövimine. Süüdake lõhnaküünlad ja tehke rituaal, palumaks vaimudelt kaitset.

4 pärli

Oodata on raskusi, kuid kodus on rahulik. Väga väike valikuvõimalus. Vaimud ei suuda aidata teha seda, mille ennustatav välja mõtles. Tehke vaimudega heade suhete taastamise rituaal, muidu kaotab ennustatav igas võistluses ja väitluses. Kadunud asju ei leita üles, kuid neile leitakse võrdväärne asendaja. Teeleminekuks pole see märk ei hea ega halb. Mingi vaim on solvunud ja teda tuleb lepitada, et edu tagasi tuua.

5 pärli

Õnnelik märk. Rituaal vaimude auks lisab perekonnale heaolu. Sõber võib osutuda ebakindlaks. Materiaalne edu. Haigus pole raske. Tänu tugevale organismile elab ennustatav kaua, kuid haigestumise korral on vajalik meditsiiniline läbivaatus. Võistluses jääb ennustatav peale, kuid kaotaja üritab saada revanši. Soodus märk kadunud asjade otsimiseks või kellegi teeleminekuks.

6 pärli ehk mitte ühtegi

Kõige halvem märk. Vaimud ei toeta ennustatavat.Võimalik on lahutus või lahkuminek. Raha kaotamine. Ebaedu äris. Teha rituaal, et tuua õnn tagasi. Teha midagi heategevuspõllul. Rahu heaks perekonnas teha rituaal, puhastada maja, et vaenulik vaim minema ajada. Vaimu salakavalad teod olid haiguse põhjuseks ja haiget ei saa ilma vaimu välja ajamata terveks arstida. Vältige tülisid, kuni tasakaal taastub. Kadunud asju ei leita. Ilmuvad uued vaenlased. Halb enne rändurile.

 

Allikas:
„Vaimude poolt valitud”, Sarangerel (Julia Ann Stewart).

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar