julesjotting.blogspot.com.ee

 

Kui oled kodust kaugel ega ole esmaabikarpi, milllest sidet võtta…

Inimesed leidsid juba väga ammu ühe huvitava võimaluse, kuidas täiuslikult haava siduda.

Sellist antiseptilist sidet võib leida nii metsast, koopast kui ka kodu toanurgast.

Aitajaks on 8-jalgne sõber. Jah just… ÄMBLIKUVÕRK. See on tugev ja samas kergesti eemaldatav.

Ämblikuvõrgust tehtud palli võib panna haava sisse või mähkida võrku haava peale/ümber. Võrgul on küll omadus aja jooksul ära kuivada ja kõvemaks muutuda, kuid seda saab siiski kergelt eemaldada, kui kasutada vähest kuuma vett pehmendamiseks.

Ämblikuvõrk on loomulik ja looduslik, antiseptiliste omadustega, antibakteriaalne, antifungitsiidne, aidates hoida haava puhtana, vältides nakkusi eri allikatest. Kusjuures ämblikuvõrk ise on bioloogiliselt neutraalne ega põhjusta keha nakatumist.

Need omadused tegid ämblikuvõrgu populaarseks juba antiikaja sõdade ajal, Kreekas ja Roomas. Inimesed siis küll ei mõistnud põhjust, aga märkasid, et ämblikuvõrgu kasutamine aitas ennetada tavalisi nakkusi ning suuremaid kahjusid lahingutes.

KUIDAS ÄMBLIKUVÕRGUST SIDET TEHA

Sobib iga just puhas (!) ämblikuvõrk. Mitte tolmune. Kuigi tolmused on sagedasemad. Puhas võrk on parem, sest ei sisalda õhust tulnud nakkusttekitavaid osakesi.

1. Eemalda võrgust ämblik. Siis saab ta vajalikke uusi võrke kududa.

2. Puhastada võrgust kõik putukajäänused ja muu praht. Et vältida nakkust.

3. Keri võrk kerasse ja siis ümber haava. See ei ole mitte kui lihtsalt plaaster, millega haav katta ja kaitsta mustuse eest, vaid see ka vastu haava puutudes puhastab seda.

4. Mähkige nüüd seotud haava ümber pabersalvrätik või mingi muust materjalist side, kui on olemas. Nii on haav 2-kordselt kaitstud ja võrguside püsib ka paremini paigal ning saab tööd teha. Hoiduda selle koha märjaks saamise eest, et vesi ei peseks võrku maha.

5. Kui haav on piisavalt paranenud, peske võrk maha vähese kuuma veega, sest see pehmendab võrgu. Ärge muretsege, kui natuke võrku jääb haavale. Selles pole nakkust nagunii.

HOIATUSEKS…

Mitte kasutada ämblikuvõrku, mille leiate saastavast piirkonnast (keemiliselt, radioaktiivselt, tööstusjäätmetega, happevihmadega jne). Ka mitte sealt, mis kunagi ammu oli saastunud.
Ja loomulikult hoiduge ohtlike mürgiämblike võrkudest.

VEEL ÜKS KASUTUSVÕIMALUS… MESI JA ÄMBLIKUVÕRK

See on Vana-Kreeka sõdadest pärit soovitus.

Niisutada-puhastada haav loodusliku äädikaga, määrida siis meega ja siis asetada peale ämblikuvõrk. Alles peale neid toiminguid katta haav mingi tavalise sidemega ja jätta paranema.

Tõlkinud Ingrid Prass
CopyRight ©

 

Allikas:
http://preparedforthat.com/perfect-natural-antiseptic-bandage-can-find-almost-anpreparedforthat.com

Sarnased postitused

1 kommentaar


Postita kommentaar