http://www.paulcilwa.com/Content/Health/Hypnosis/Hypnosis_In_Medicine/index.asp?T=7/19/2007

SISENDAMINE EHK SUGESTIOON ehk tahte ülitugev mõjutamine – see on inimeste juhtimise vahend.

Soov kontrollida enda ümber olevaid inimesi, manipuleerida nendega enda huvides köidab paljusid inimesi – alates poliitikutest ja lõpetades kelmidega. Näeme näiteid sellest iga päev ja tund, nagu öeldakse, “igal sammul”.

Tuleb aru saada, et sisendamised toimuvadki kogu aeg:

reklaam, traditsioonid, esitlused, sotsiaalsed stereotüübid, ajakirjaartiklid ja Internetipostitused võivad sisaldada elemente, mis võivad kuidagi teie tehtud otsuseid mõjutada. 

Juhtub, et uudistes tuuakse osavalt esile mõned teemad, mille eesmärk on juhtida inimeste lähedasem tähelepanu üleilmsetest tõsistest probleemidest kõrvale.

Sugestiooni võib leida ka töökohalt. Juhid, tööandjad suunavad oskuslikult töötajate tähelepanu teatud punktidele. Näiteks selleks, et tõsta töötajate tõhusust ja tootlikkust, juhivad ülemused oma alluvate tähelepanu palga- või sotsiaalse ebakindlusega seotud probleemidest. See püstitab uusi olulisi ülesandeid ja liialdab kõigi ühisprotsessis osalejate vastutust.

Sugestioon aitab kontrollida inimeste käitumist. See ei ole alati kahjutu.

Rääkides ühe inimese meetoditest teise inimese mõjutamise kohta, on kõige sagedamini tegu niinimetatud sugestiooniga, mida määratletakse kui sisendamist, mis on sisendatavale isikule tavaliselt märkamatu.

Et mitte käituda oma põhimõtete ja huvidega vastuolus, tuleb ära õppida ära tundma teie teadvusega manipuleerimise märke.

Kui soovite ise mõelda, mitte kellegi viisi järgi tantsida, peab õppima selgitama, millal mingisugune manipuleerimine toimub.

Selles artiklis tuleb juttu sellest, mis asi on sugestioon, kust see tekkinud on ja „ja millega seda süüakse”?

Samuti tuleb vaatluse alla sugestiooni nii verbaalne kui ka mitteverbaalne mõju teisele inimesele (nn heterosugestioon), selleks, et viia see inimene teatud olekusse või õhutada teatud tegevusteks.

Ja ka sellest, kuidas sugestiooni ära tunda ja ennast kaitsta.

*

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad.

Sarnased postitused

Kommentaarid puuduvad


Postita kommentaar